Niedziela 10 grudnia 2023r.
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
»  Fundusz Stypendialny Odkrywamy Talenty
           
  Pomysł na fundusz stypendialny ODKRYWAMY TALENTY powstał w środowisku Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Jest to efekt obserwacji poczynionej podczas pracy z dziećmi i młodzieżą z Podlasia. Diecezja Drohiczyńska to teren w większości wiejski, ze słabo rozwinięta gospodarka a przez to dzieci i młodzież maja utrudniony start w dorosłe życie. Bardzo często przeszkodą dla zdolnej młodzieży jest brak środków i możliwości na rozwijanie własnych talentów.
   Fundusz powstał jako odpowiedź na tę rzeczywistość, pod patronatem J.E.Ks. dra Antoniego Dydycz Biskupa Drohiczyńskiego oraz przy zaangażowaniu i wsparciu instytucji i organizacji działających na terenie Diecezji Drohiczyńskiej.
     Z informacją o takim funduszu pragniemy dotrzeć do wszystkich, którym sytuacja materialna i wrażliwość serca pozwalają podzielić się posiadanymi dobrami z tymi którzy wsparcia potrzebują. Ziemia Podlaska „...ubogacona pięknem przyrody a zwłaszcza wiernością tego ludu...” potrzebuje młodych, ambitnych talentów przywiązanych do wartości chrześcijańskich, dzięki którym wraz z wznoszeniem żywego pomnika Janowi Pawłowi II będzie budowana Polska.
               Jako młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, pragniemy to czynić w myśl naszego zawołania: Przez cnotę, naukę i prace służyć Bogu i Ojczyźnie – GOTÓW!

Jak wesprzeć Fundusz Stypendialny:
- biorąc udział w akcjach organizowanych przez KSM Diecezji Drohiczyńskiej
- AKCJA POCZTÓWKA - kupując pocztówki z godłem KSM
- AKCJA FLAGA W TWOIM OKNIE - kupując flagę polski
- AKCJA Wymień Odpady Na Wartościowe Wypady - zbierając nakrętki, butelki i puszki (zebrane należy dostarczyć do biura KSM)
- wpłacając dobrowolną ofiarę na konto BS Brańsk 89 8063 0001 0010 0104 6213 0009
 

Aktualności z działalności Funduszu Stypendialnego:

01.09.2015r.
W 2015 roku w ramach Wakacji w Wartościami 61 osób otrzymało dofinansowanie na wyjazdy wakacyjne organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Łączna kwota dofinansowania to 22 040,00zł. Pieniądze zostały pozyskane z Akcji Odpady na wartościowe wypady, Akcji Flaga w Twoim oknie oraz Akcji Pocztówka. Cieszymy się, że latem dzieci i młodzież mogła spędzić wakacje nie w domu, a na wybranym przez siebie wakacyjnym wyjeździe czy obozie. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę surowców i wsparli nasz Fundusz Stypendialny. To dzięki tym osobom na twarzach 61 osób zagościł uśmiech. Zachęcamy do dalszego włączania się w akcje organizowane przez KSM.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26 marzec 2015
UWAGA!! Ruszyła VII edycja Funduszu Stypendialnego. Zachęcamy do skorzystania z możlwiości, którą daje KSM Diecezji Drohiczyńskiej. Pieniądze pozyskiwne są z różnych akcji prowadzonych przez stowarzyszenie m.in. Odpady na wartościowe wypady, Akcja Flaga, Akcja Pocztówka. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkich stać aby wysłać swoje dzieci na wakacyjny wypoczynek, dlatego też powstała inicjatywa Funduszu Stypenialnego. Wnioski prosimy składać do 15 czerwca 2015r. pocztą lub złożyć osobiście w Biurze KSM, ul. Kościelna 10, 17-312 Drohiczyn. Natomiast 18 czerwca 2015 roku zostaną przyznane środki na dofinansownie złożnych wniosków.

Wniosek
Regulamin

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11.12.2014r.

W 2014 roku w ramach Wakacji w Wartościami 30 osób otrzymało dofinansowanie na wyjazdy wakacyjne organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Łączna kwota dofinansowania to 5 635,00zł. Przez cały rok KSM-owicze, asystenci oddziałów i księża współpracujący ze stowarzyszeniem, sympatycy, mieszkańcy naszej Diecezji zbierali plastikowe nakrętki, stare telefony, znaczki pocztowe, zużyte płyty CD DVD po to, aby latem dzieci i młodzież mogła spędzić wakacje nie w domu, a na wybranym przez siebie wakacyjnym wyjeździe czy obozie. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę surowców i wsparli nasz Fundusz Stypendialny. To dzięki tym osobom na twarzach 30 osób zagościł uśmiech. Zachęcamy do dalszego włączania się w akcje organizowane przez KSM.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14 maja 2014
UWAGA!! Ruszyła VI edycja Funduszu Stypendialnego - poprzez Akcję Flaga w Twoim Oknie, Akcję Pocztówka, Stary Telefon oraz Akcję Odpady na Wartościowe Wypady zebrane do tej pory środki na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieciom i młodzieży zostaną podzielone i przyznane do dnia 18 czerwca 2014 r. Wnioski prosimy składać do 15 czerwca 2014r. pocztą lub złożyć osobiście w Biurze KSM, ul. Kościelna 10, 17-312 Drohiczyn

Wniosek do pobrania

Regulamin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10.10.2013r.
W 2013 roku w ramach Wakacji w Wartościami 42 osoby otrzymało dofinansowanie na wyjazdy wakacyjne organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Łączna kwota dofinansowania to 7 058,00zł. Przez cały rok KSM-owicze, asystenci oddziałów i księża współpracujący ze stowarzyszeniem, sympatycy, mieszkańcy naszej Diecezji zbierali plastikowe nakrętki, stare telefony, znaczki pocztowe, zużyte płyty CD DVD po to, aby latem dzieci i młodzież mogła spędzić wakacje nie w domu, a na wybranym przez siebie wakacyjnym wyjeździe czy obozie. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę surowców i wsparli nasz Fundusz Stypendialny. To dzięki tym osobom na twarzach 42 osób zagościł uśmiech. Zachęcamy do dalszego włączania się w akcje organizowane przez KSM.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9 maja 2013
UWAGA!! Ruszyła V edycja Funduszu Stypendialnego - poprzez Akcję Flaga w Twoim Oknie, Akcję Pocztówka, Stary Telefon oraz Akcję Odpady na Wartościowe Wypady zebrane do tej pory środki na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieciom i młodzieży zostaną podzielone i przyznane do dnia 17 czerwca 2013 r. Wnioski prosimy składać do 10 czerwca 2013r. pocztą lub złożyć osobiście w Biurze KSM, ul. Kościelna 10, 17-312 Drohiczyn

Wniosek do pobrania
Regulamin
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
28.09.2012r.
55 osób otrzymało dofinansowanie na wyjazdy wakacyjne w ramach Wakacji 2012 organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskie na łączną kwotę 13 448,00 zł. Wszystkim którzy wsparli nasz Fundusz Serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że dzięki Waszemu wsparciu a także zbieraniu surowców wtónych tyle osób mogło w te wakacje wyjechać na obozy i warszataty. Na twarzach tych osób zagościł uśmiech, a w pamięci wspomnienia na długie lata.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 czerwca 2012

UWAGA!! Ruszyła IV edycja Funduszu Stypendialnego - poprzez Akcję Flaga w Twoim Oknie, Akcję Pocztówka oraz Akcję Wymień Odpady na Wartościowe Wypady. Zebrany do tej pory środki na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieciom i młodzieży zostaną podzielone i przyznane do dnia 24 czerwca 2012 r.
Wnioski można przesłać pocztą lub żłożyć osobiście w Biurze KSM, ul. Lipowa 84, 08-300 Sokołów Podlaski.

Wniosek do pobrania
Regulamin
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20 czerwca 2011
18 osób otrzymało dofinansowanie na wyjazdy wakacyjne w ramach akcji Wakacje z Wartościami 2011 na łączną kwotę 2932,00 zł. Wszytskim którzy wsparli nasz Fundusz Serdecznie dziękujemy.

23 maja 2011
Ruszyła III edycja Funduszu Stypendialnego - poprzez Akcję Flaga w Twoim Oknie, Akcję Pocztówka oraz Akcję Wymień Odpady na Wartościowe Wypady zbieramy środki na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieciom i młodzieży.
Przyłącz się do naszych akcji.

10 czerwca 2010
26 osób otrzymało dofinansowanie na wyjazdy wakacyjne w ramach akcji Wakacje z Wartościami 2010 na łączną kwotę 2700,00 zł. Wszytskim którzy wsparli nasz Fundusz Serdecznie dziękujemy.
26 kwietnia 2010
Rusza II edycja Funduszu Stypendialnego - poprzez Akcję Flaga w Twoim Oknie, Akcję Pocztówka oraz Akcję Wymień Odpady na Wartościowe Wypady zbieramy środki na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieciom i młodzieży.
Przyłącz się do naszych akcji.

10 czerwca 2009
26 osób otrzymało dofinansowanie na wyjazdy wakacyjne w ramach akcji Wakacje z Wartościami 2009 na łączną kwotę 6550,00 zł. Wszytskim którzy wsparli nasz Fundusz Serdecznei dziękujemy.

1 kwietnia 2009
Rusza Fundusz Stypendialny - poprzez Akcję Flaga w TWoim Oknie i Akcję Pocztówka zbieramy środki na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieciom i młodzieży.
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.