Poniedziałek 24 czerwca 2024r.
Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
»  StaryTelefon – oddaj swój stary telefon do biura KSM
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej podjęło się kolejnej akcji! Współpracując z serwisem Starytelefon.pl, który umożliwia sprzedaż używanych telefonów komórkowych, promuje ideę recyklingu i wspierania Organizacji Pożytku Publicznego.
 

O akcji…


Akcja "StaryTelefon” umożliwia odzyskanie pieniędzy z nieużywanych, starych, zniszczonych telefonów komórkowych oraz daje gwarancje, że sprzedane aparaty zostaną zagospodarowane w sposób zgodny z prawem. Organizatorzy akcji „Stary telefon” są liderem w dziedzinie recyklingu i ponownego wykorzystania telefonów komórkowych w Polsce.

Od wielu lat starają się jak najskuteczniej ograniczać liczbę wyrzucanych telefonów, pomagają aktywnie włączyć się w działania prośrodowiskowe, generować zyski , jak również dzielić się nimi z najbardziej potrzebującymi - organizacjami charytatywnymi.

Włączenie się do akcji to nic innego, jak przekazanie używanych telefonów komórkowych do biura KSM w Drohiczynie, które jest biurem koordynującym akcję. Wkrótce, wzorem inicjatywy „Odpady na wartościowe wypady”, opublikujemy listę koordynatorów regionalnych, odpowiedzialnych za zbiórkę telefonów w swoich regionach. Pieniądze uzyskane z wymiany używanych telefonów komórkowych przeznaczamy na cele statutowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.

 

Jakie telefony można zdać?


Wymienić można każdy używany telefon z baterią! Także ten z zarysowaną „szybką”, simlockiem, wytartymi guzikami, bez ładowarki. Nawet ten, który nie jest sprawny! Organizatorzy proponują rozsądną klasyfikację uszkodzeń, a Ty pozbywasz się zalegających w szafkach telefonów.
 

Dla siebie…


Poprzez udział w akcji zbiórki i wymiany starych telefonów, pomagamy innym, nie obciążając swojego budżetu domowego i pozbywając się zalegających, niepotrzebnych rzeczy. Pieniądze uzyskane z wymiany starych telefonów przeznaczone są na dofinansowanie wakacji i ferii z wartościami. Dzięki temu również Twój wypoczynek będzie tańszy i bardziej atrakcyjny!
 

Dla środowiska…


Udział w akcji – wymiana starych, nieużywanych a nawet uszkodzonych telefonów komórkowych na pieniądze - to przyjazny środowisku proces. Organizatorzy zapewniają, że w ten sposób możliwie największa ilość z pozyskanych telefonów była ponownie wykorzystana (głównie na rynkach rozwijających się, gdzie barierą w dostępie do technologii telekomunikacyjnych jest cena nowych aparatów). Telefony komórkowe, które nie będą mogły być ponownie wykorzystane, zostaną zrecyklingowane w sposób nie zagrażający środowisku.


Udział w akcji jest bardzo prosty, a jej cel szczytny – wsparcie działania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Liczymy, że Ty również przyłączysz się do wymiany starego telefonu. Używane aparaty komórkowe należy dostarczyć do biura KSM w Drohiczynie. Stąd, w specjalnej kopercie, trafią do głównego organizatora akcji.

Biuro KSM, ul.Kościelna 10, 17-312 Drohiczyn, tel./fax 85 655 77 55, www.ksm-drohiczyn.pl, www.starytelefon.pl

 
mamy już 951 telefonów
(na dzień 20.12.2012)


Instytucje wspierające i zbierające telefony:
  • Odziały KSM Diecezji Drohiczyńskiej
  • Samorząd Uczniowski IV LO im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku
  • Parafia w Korytnicy
  • Parafia Rozbity Kamień
  • Parafia w Prostyni
  • Parafia w Winne Poswiętnej
  • Parafia w Miłkowicach
  • Publiczne Gimnazjum w Glinniku
  •  
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.