Poniedziałek 24 czerwca 2024r.
Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
»  Uśmiech za znaczek
Recykling jest w modzie! Jak grzyby po deszczu powstają nowe inicjatywy zbiórki surowców wtórnych – plastikowe nakrętki, butelki, puszki aluminiowe. My zachęcamy do szczególnej zbiórki – zbiórki znaczków pocztowych! Są lekkie, łatwo dostępne a ich przechowywanie nie stanowi żadnego problemu. Co więcej – mogą przynieść uśmiech dziecka!

Przed nami wakacje i wyjazdy w odległe zakątki kraju i świata. Chcąc podzielić się radością ze zwiedzania nieznanych miejsc, poznania ciekawych ludzi i beztroskiego leniuchowania, wysyłamy do rodzin i znajomych listy i kartki pocztowe. Miła pamiątka, choć po pewnym czasie trafia do kosza na śmieci. Razem z kopertą do kosza trafia też znaczek.

Niewielki kawałek papieru, ostemplowany pieczątka pocztową. Każdy z nich ma swoją historię. Każdy, by trafić do Ciebie, przeszedł daleką drogę – często z drugiego końca kraju. Każdy jest szczególny i wyjątkowy – nie tylko dla filatelistów. Nie tylko, bowiem zbieraniem znaczków interesuje się także młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, która organizuje i koordynuje zbiórkę. Do akcji przyłączyli się już pracownicy Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim oraz CARITAS.

Jak zbierać znaczki?

Nie wyrzucaj otwartej koperty! Wytnij lub wydrzyj znaczek z koperty lub pocztówki z półcentymetrowym marginesem tak, aby go nie uszkodzić. Zebrane znaczki prześlij do biura KSM (ul. Kościelna 10, 17-312 Drohiczyn).

Czemu to służy?

Przesyłane przez Was znaczki zostaną posegregowane przez wolontariuszy KSM. Następnie, odpowiednio oznakowane i spakowane, dostarczymy firmie filatelistycznej. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży znaczków dofinansujemy wyjazdy wakacyjne organizowane przez KSM. Fundusze uzyskane ze sprzedaży znaczków są w całości przeznaczane na działalność na rzecz dzieci i młodzieży.
Akcja „Uśmiech za znaczek” nie jest ograniczona czasowo. Na Wasze znaczki czekamy od dnia dzisiejszego. Akcja nie wymaga od Ciebie dużo pracy – ale dzięki twojemu zaangażowaniu może przynieść wymierne korzyści. Powiedz o akcji w ośrodku zdrowia, banku, sklepie, szkole i poproś o gromadzenie znaczków. Pamiętaj, że bez większego wysiłku możesz zrobić coś dobrego dla dzieci.

mamy już 60 830 sztuk znaczków pocztowych
(na dzień 05.02.2015r.)i zbieramy nadal !!!!

Instytucje i firmy wspierające akcję:
  • Urząd Gminy Sokołów Podlaski
  • Urząd Gminy Platerów
  • Urząd Gminy Korczew
  • Urząd Gminy Liw
  • PKS Sokołów Podlaski
  • Urząd Gminy Dziadkowice
  • Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Glinniku
  • SUEMPOL Bielsk Podlaski
  • EWATRANS Spedycja i Transport - Chojnice
  • Szkoła Podstawowa nr 15 w BiałymstokuJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.