Sobota 16 lutego 2019r.
Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
»  Świetlica Środowiskowa - Promyk dnia w Hajnówce
Świetlica środowiskowa „Promyk Dnia” w Hajnówce działa przy parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Obecnie świetlica jest prowadzona przez ks. Krzysztofa Dobrogowskiego wspólnie z opiekunką Martą Kalinowską-Szymańską. Dzięki różnym pomysłom oraz zaangażowaniu, wielu osób m.in. wolontariuszy, dzieci rozwijają się w świetlicy pod wieloma względami, fizycznymi jak i intelektualnymi. Wszyscy razem dbają o dobro dzieci pokazując im należyty model wartościowego człowieka.
Świetlica jest miejscem gdzie dzieci nabywają nowe umiejętności, zainteresowania, zamiast przesiadywać bezczynnie w domu. Główną atrakcją na świetlicy są zajęcia o tematyce muzyczno-tanecznej do których należą m.in.: nauka gry na gitarze, zajęcia ze scholii, nauka tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Cieszą się one zainteresowaniem gdyż dla niektórych uczestników są to rzeczy nowe z którymi zetknęły się po raz pierwszy na świetlicy. Jednym z także bardzo ciekawych zajęć jest nauka gotowania i pieczenia różnych potraw i ciast. To dobry sposób na poznawanie, odnajdywanie się w kuchni w przyrządzaniu różnych dań i przysmaków.
Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się także zajęcia plastyczne, które rozwijają ich wyobraźnię i umiejętności manualne. Przelewają swoje pomysły na papier tworząc niezwykłe prace. Dzieci i młodzież może się wykazać również w organizowanych na świetlicy konkursach.
Prowadzący i wolontariusze nie zapominają także o rozwoju fizycznym uczestników zajęć świetlicowych organizując dla nich najróżniejsze edukacyjne gry i zabawy, rozwijające wyobraźnie i intelekt, aby czas przebywania w świetlicy nie był przepełniony nudą. Także organizowane zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu, poprawiają ich sprawność fizyczną oraz wpływają ogólnorozwojowo. Uczestnicy korzystają bardzo chętnie z dostępnych na świetlicy: stołu do ping- ponga i „piłkarzyków”.
 
Wszystkich serdecznie zapraszamy!
 

 

 
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.