Czwartek 17 stycznia 2019r.
Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
»  Świetlica Środowiskowa - Promyk dnia w Rudce
W październiku 2009 roku w Rudce (woj. podlaskie) powstało niezwykłe miejsce, w którym mogą się spotykać dzieci i młodzież, mowa tu o świetlicy środowiskowej „Promyk Dnia” i klubie młodzieżowym. Można śmiało napisać, że wreszcie dzieci i młodzież mają miejsce, gdzie mogą w kulturalnych warunkach spotykać się po szkole. Utworzenie takiego miejsca było możliwe dzięki współpracy Urzędu Gminnego z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Oddział w Rudce oraz wielu innych ludzi dobrej woli i sponsorów.
Sam program wychowawczy w świetlicy ma na celu pomoc w rozwiązywaniu istotnych problemów osób narażonych na wykluczenie społeczne z powodu biedy, trudnej sytuacji życiowej czy też utrudnienia dostępu do edukacji w ubogich obszarach wiejskich i małomiasteczkowych. Miejsce to rozpoczęło swoją działalność 16 października 2009 r. Data ta nieprzypadkowo nawiązuje do rocznicy wyboru ojca świętego Jana Pawła II. Poprzez tworzenie takich możliwości rozwoju dzieci i młodzieży budujemy żywy pomnik papieżowi Polakowi. Na stałe w świetlicy jest zatrudniona jedna osoba, która merytorycznie i organizacyjnie kieruje jej działalnością.
Oprócz tego powstał na bazie KSM Rudka wolontariat młodzieżowy, który zajmuje się pomocą dzieciom w czasie ich przebywania w świetlicy, na przykład wspólnie odrabiając lekcje, organizując różne gry i zabawy czy też nawet wspólnie oglądając telewizję. Poza tym jest do dyspozycji bilard i piłkarzyki. Na co dzień uczestnicy świetlicy biorą udział w zajęciach plastycznych, przygotowują i organizują różne konkursy, przedstawienia. W czasie dotychczasowych działań wiele udało się osiągnąć. Dzieci i młodzież brały udział w Słonecznym Zlocie, Rajdzie w Drohiczynie, wyjeździe do Włoch, Kuligu, dokarmianiu zwierząt. Wraz z opiekunem i wolontariuszami organizowali dzień babci i dziadka, bal andrzejkowy i wiele innych atrakcji.

Już dzisiaj wiemy, że otwarcie w naszej miejscowości świetlicy „Promyk Dnia” dało WIELE RADOŚCI dzieciom,
które przecież WSZYSTKIE SĄ NASZE. Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.