2020-11-07

600 kg dla Michasia

„Bogatym nie jest ten co posiada, lecz ten kto daje” idąc w ślad tych słów za św. Janem Pawłem II Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, od wielu już lat prowadzi akcję nakrętka, która polega na zbieraniu plastikowych nakrętek. Było to jedno z działań projektu ODPADY NA WARTOŚCIOWE WYPADY, które tak bardzo zaszczepiło się w lokalne społeczeństwo. W zbieraniu nakrętek pomagają nam uczniowie i nauczyciele Szkoły w Dzierzbach i Szkoły w Drohiczynie, te dwie placówki regularnie dostarczają nam worki z nakrętkami, ale również osoby prywatne za co z serca dziękujemy i chociaż akcja nie jest już nagłaśniana, to zbiórka nadal trwa.

Każdą większą ilość, gdy nasze pomieszczania przeznaczone do magazynowania ich są już pełne sprzedajemy pozyskując fundusze. Szukamy firmy, która odkupi je od nas, a za uzbierane dobra materialne inwestujemy w młodzież naszej diecezji, by mogły gdzieś wyjechać, bądź w wyposażenie sprzętu z którego mogą korzystać w czasie ferii bądź wakacji.

W naszym magazynie uzbieranych zostało aż 600 kg. Ale tym razem postanowiliśmy przekazać je na szczytniejszy cel jakim jest pomoc w uzbieraniu środków na leczenie Michasia. Zdiagnozowano u niego rzadką chorobę SMA. Jest szansa, na leczenie, ale niestety to bardzo dużo kosztuje. Właśnie trwa walka o jego życie i walka o uzbieranie środków na jego leczenie. Czasu jest już coraz mniej, a środków nadal brakuje dużo.

Zachęcamy do wsparcia materialnego jeśli koś ma jakąś większą bądź mniejszą możliwość wsparcia finansowego, to na stronie internetowej siępomaga.pl jest utworzona zbiórka na Machała Boguckiego, gdzie można wpłacić pieniążki, ale zachęcamy również do wsparcia modlitewnego otaczając modlitwą Michasia i jego rodziców, najbliższym w tym trudnym dla nich czasie.

 

BIURO Stowarzyszenia,
 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Diecezji Drohiczyńskiej
ul. Kościelna 10
17-312 Drohiczyn

tel./fax 85 307 06 03
502 599 864
e-mail: ksm@ksm-drohiczyn.pl

NIP: 823-14-56-106

konto bankowe: BS Brańsk
89 8063 0001 0010 0104 6213 0009