Poniedziałek 25 czerwca 2018r.
Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

» Pielgrzymka Maturzystów

Tradycją lat ubiegłych na początku Wielkiego Postu w gronie Młodzieży z klas maturalnych z naszej Diecezji oraz Ich opiekunów, wychowawców i katechetów chcemy spotkać się na Jasnej Górze. W tym roku spotkanie pod hasłem "Idźcie i głoście" odbędzie się 2 marca 2017 r. Maturzyści będą prosić Matkę Bożą o opiekę i wstawiennictwo u Boga i światło Ducha Świętego na czas zdawania egzaminów.

Program czuwania:

Od godz. 15:00  -  zgłaszamy grupy na recepcji w kruchcie Bazyliki Jasnogórskiej

Godz. 16:00 – konferencja „Idźcie i głoście”, którą poprowadzi ks. Marek Bator – Dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Gromadzimy się w Bazylice na Jasnej Górze.

Około godz. 17:30 - Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich – rozważania poprowadzą maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu – odpowiedzialny ks. Grzegorz Ziembowski. Po zakończonym Nabożeństwie czas wolny i przerwa do godz. 20:30.

Godz. 20:30 - 23:30  -  Apel Jasnogórski – Akt Zawierzenia Matce Bożej poprowadzi młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem – odpowiedzialny ks. Daniel Obzejta. Po Apelu czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu które poprowadzi ks. Sylwester Falkowski z młodzieżą, odpowiedzialna za grupę muzyczną p. Magdalena Chomać.  

Godz. 23:30  -  Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa, podziękowanie wyrazi młodzież z Zespołu Szkół w Siemiatyczach – odpowiedzialny ks. Mariusz Woltański.

Uczestnicy są zobowiązani do pokrycia kosztów organizacyjnych w wysokości 5 zł od osoby, które przeznaczone będą m.in. na pamiątkowy gadżet. Opiekun grupy wpłaca należność w recepcji, w kruchcie Bazyliki. Bardzo prosimy o zgłoszenie liczby osób wyjeżdżających z poszczególnych szkół do dnia 23 lutego drogą: e-mailową na adres ksm@ksm-drohiczyn.pl  lub telefonicznie 85 655 77 55.