Niedziela 10 grudnia 2023r.
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
» Odnaleźć się przez sztukę
 
Sztuka to cała paleta form, obrazów, dźwięków, ruchu po przez które człowiek wyraża ukryte w nim emocje. One również inspirują do działania, poszukiwania i otwarcia się na innych. Taki właśnie jest projekt Odnaleźć się przez sztukę, którego pomysłodawcą jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, a dofinansowany jest ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku.

Uczestnikami projektu są dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat, a pośrednio ich rodzice, pochodzące m.in. z rodzin ubogich i dotkniętych problemem alkoholizmu z terenów Rudki i Hajnówki.

Działania projektu zakładają przeprowadzenie m.in. warsztatów tanecznych i teatralnych, które mają nauczyć innego patrzenia, poznawania różnych bezpiecznych metod wyrażania własnych emocji. Takie zajęcia to również dobra metoda na otworzenie się na innych i otaczającą rzeczywistość.

Sztuka daje szerokie możliwości oderwania się od codziennych problemów, pokazania swojej osobowości i rozwinięcia pasji. Po przez ten projekt chcemy dotrzeć do tych, którzy poszukują wsparcia i sposobów na odkrycie własnego „Ja”.
 
Zajęcia odbywają się na terenie województwa podlaskiego w świetlicach środowiskowych „Promyk Dnia” w Rudce i Hajnówce.
 
Więcej informacji już wkrótce.

dodano: 2011-07-19       data modyfikacji: 2011-07-19 15:57:42       autor:Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.