Niedziela 10 grudnia 2023r.
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
» La vida en Madrid
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie tuż tuż, o czym pamięta Koło KSM przy Duszpasterstwie Akademickim w Siedlcach. To właśnie Koło KSM 16 marca 2011 roku zorganizowało w ramach cyklu „Wieczór poświęcony” spotkanie, którego gościem był Conrado Moreno.

Jako jedna z reprezentantek naszej diecezji w Siedlcach nie mogłam pozwolić sobie na to, by pominąć takie spotkanie i nie podzielić się później krótką relacją z niego, dlatego też tego wieczoru nie mogło mnie zabraknąć w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury.
Spotkanie rozpoczęła Katarzyna Kozioł, prezes Koła KSM, która powitała wszystkich licznie zebranych i przedstawiła gości. Pierwszą częścią spotkania była wycieczka w czasie, na jaką zabrali nas Grzegorz Pindelski i Jakub Duszak z Biura Światowych Dni Młodzieży – przedstawili oni w skrócie wszystkie Światowe Dni Młodzieży począwszy od tego pierwszego spotkania w 1985 roku. Ich wypowiedzi doskonale uzupełniały filmiki ukazujące przekrój przez każde ze spotkań, a także ze świadectwami uczestników Światowych Dni Młodzieży z różnych krajów świata.

Następnie Conrado Moreno opowiedział o Madrycie, madrytczykach i madryckich tradycjach. Można było uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące Hiszpanii oraz ŚDM.

Po spotkaniu był czas na zdjęcia oraz chwilę rozmowy z Conrado Moreno.Serdecznie zachęcam oddziały, które położone są blisko Siedlec do uczestnictwa w „Wieczorach poświęconych”. Kolejne spotkanie już w kwietniu.
dodano: 2011-03-24       data modyfikacji: 2011-03-24 12:39:21       autor: Ewelina WawrzyniakJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.