Niedziela 10 grudnia 2023r.
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
» Elektro Odpowiedzialni w Giżycku
Jeziora mazurskie przyciągają niezliczone rzesze osób spragnionych nie tylko wypoczynku ale dobrej zabawy i spędzenia paru chwil z bliskimi. Umożliwiają to różnego rodzaju imprezy, festyny oraz akcje. Dają one nie tylko radość ale przekazują ważne informacje i promują region. Festyn ekologiczny „Kochamy Mazury” to jedna z takich akcji gdzie nie mogło zabraknąć również „Elektro odpowiedzialnych”.

Odbył się on w niedzielę 16 czerwca na plaży miejskiej w Giżycku. Włączyliśmy się w tą imprezę aby pokazać jego mieszkańcom i odwiedzającym to miasto turystom, czym są elektroodpady i jaki negatywny wpływ na środowisko ma ich niewłaściwe składowanie. Nasza akcja edukacyjno-promocyjna przyjęła się z niezwykłym zainteresowaniem  i zaangażowaniem w każdą z przygotowanych atrakcji. Dzieci układały Mega puzzle, grały  w grę oraz elektro-literaki ucząc się przy tym prawidłowego postępowania ze Zużytym Sprzętem Elektrycznym i Elektronicznym. Zagadnienia związane z ZSEiE były dostępne również w Quizie o elektro-śmieciach, który przyciągał osoby w każdym wieku. Także „Strefa artystyczna” cieszyła się ogromnym powodzeniem. W wariacjach artystycznych brały udział nie tylko dzieci ale i ich rodzice wykonując wspólnie prace z elementów odpadowych oraz tworząc niezwykłe portrety postaci projektowych. Ciekawscy mogli dowiedzieć się czym jest energia odnawialna, wykorzystując do tego „Energo” rower. Każdy mógł podziwiać także Maskotki projektu, szczególnie przypadły one do gustu dzieciom, które chciały mieć z nimi pamiątkowe zdjęcie. Nie tylko maskotki wzbudzały zainteresowanie robiła to również grupa ELEKTRO PATROLU w swoich czarno-żółtych strojach. To co dobre, szybko się kończy i my w raz zakończeniem Festynu opuściliśmy to niezwykłe miejsce.

Mazury potrzebują ludzi odpowiedzialnych do utrzymywania czystości regionu oraz dbania o jego przyrodę. Odjeżdżaliśmy z nadzieją w sercu, że nasza akcja edukacyjno-promocyjna dała wiele radości, a przede wszystkim przyniosła planowany efekt. Dziękujemy również organizatorom Festynu „Kochamy Mazury” za okazaną pomoc. 

dodano: 2013-06-19       data modyfikacji: 2013-09-09 09:30:18       autor: Elektro OdpowiedzialniJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.