Czwartek 19 września 2019r.
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
»  KSM Korytnica
informacje o oddziale

 
  obecny Zarząd w składzie:
  1. Kamil Brewczyński – prezes
  2. Dominika Myszkowska – sekretarz
  3. Ilona Witkowska - skarbnik
  4. Ks. Rafał Romańczuk – Asystent oddziału
kontakt:

KSM Diecezji Drohiczyńskiej
Oddział w Korytnicy przy parafii św. Wawrzyńca.
Ul. Wyzwolenia 1
07-120 Korytnica

Napisz maila do oddziału:
- Ks. Asystent: jarosz84@gmail.com 
 
opis:

Oddział KSM w Korytnicy działa już od 2007 roku. 29 października 2012r. obchodziliśmy 5-lecie prawnego zatwierdzenia i istnienia naszego oddziału. Z tej okazji wspólnie sprawiliśmy sobie przepiękny prezent, a mianowicie dzięki uprzejmości wielu fundatorów i własnej sumiennej pracy i stworzyliśmy swój oddziałowy Sztandar KSM. Przez nasz oddział przewinęło się już wiele wspaniałych ludzi, którzy na stałe wpisali się w historię naszego oddziału. Obecnie nasza grupa liczy ok. 15 osób, znajdują się w niej zarówno „juniorzy”, „seniorzy” jak i inni, bo Pan Bóg cały czas powołuje młodych do naszego stowarzyszenia... Spotykamy się systematycznie w każdy piątek po Mszy Św. o godz. 17.00. Spotkania odbywające się na przemian mają charakter: modlitewny, formacyjny, organizacyjny i rozrywkowy. Naszym Asystentem od września 2013 roku jest ks. Piotr Jarosiewicz.

Jako wspólnota ludzi wierzących bierzemy czynny udział w rekolekcjach, obozach i wielu innych akcjach organizowanych przez KSM DD, a także w kursach organizowanych przez Drohiczyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Józefa. Czynnie włączamy się w akcje diecezjalne m.in. „Flaga w twoim oknie”, „Akcja Pocztówka na Boże Narodzenie i Wielkanoc”, „Odpady na wartościowe wypady”.

Organizujemy także własne akcje, których nie sposób opisać tutaj... m.in. przedstawienia, czuwania, wyjazdy na Wieczory Chwały do Siedlec, bale karnawałowe, wyjazdy do kina, kajaki, sprzątanie zaniedbanych grobów, oraz wiele wiele innych akcji.

W pełni nowych sił i z cała odpowiedzialnością odpowiadamy : „GOTÓW!” w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie!

 


więcej zdjęć
 


dodane artykuły
 Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.