Niedziela 10 grudnia 2023r.
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
» Święcenia Kapłańskie w Konkatedrze Sokołowskiej
W naszej parafii konkatedralnej miała miejsce niecodzienna uroczystość - 16 czerwca J.E. ks. Biskup Antoni Dydycz udzielił święceń prezbiteratu pięciu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Ksiądz biskup w wygłoszonej homilii przypomniał o roli kapłana w świecie. Powinien on służyć ludziom, być "wszystkim dla wszystkich". Nie może też zapomnieć o charyzmatach, które otrzymał w celu służenia całej wspólnocie Kościoła. Kandydatów do kapłaństwa Bóg pyta jedynie o to, czy odwzajemniają Jego miłość. Wszystkie inne kwestie dotyczące życia kapłana będą rozwiązane z Bożą pomocą.

Na uroczystość przybyli kapłani z Diecezji siedleckiej i Drohiczyńskiej, z których to pochodzą nowo wyświęceni prezbiterzy, a także zakonnicy, siostry zakonne, rodziny, przyjaciele i wielu mieszkańców Sokołowa. Dla mieszańców naszego miasta wydarzenie to było szczególnie ważne, ponieważ jeden z neoprezbiterów, ks. Łukasz Borzęcki pochodzi z parafii konkatedralnej, a ostatnie miesiące przed swymi święceniami spędził jako diakon w naszej parafii.

Za udzielenie święceń nowym kapłanom drohiczyńskim, podziękował księdzu biskupowi, rektor WSD w Drohiczynie ks. prof. dr hab. Tadeusz Syczewski. Słowa wdzięczności popłynęły także w stronę rodzin i przybyłych kapłanów, wychowawców seminaryjnych oraz proboszczów parafii, w których neoprezbiterzy odbywali praktyki duszpasterskie.

Tegorocznymi neoprezbiterami w Diecezji Drohiczyńskiej są: ks. Łukasz Borzęcki z Sokołowa Podlaskiego, ks. Michał Kisiel z Kostomłotów, ks. Piotr Śledź z Siedlec, ks. Piotr Jarosiewicz z Białej Podlaskiej i ks. Błażej Samociuk z Kodnia.


dodano: 2012-06-22       data modyfikacji: 2012-06-22 18:48:28       autor: Agata FlazińskaJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.