Sobota 23 stycznia 2021r.
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
» Diecezjalny Bal Andrzejkowy

10 listopada 2018 roku to wyjątkowa data dla młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, a zwłaszcza dla młodzieży zrzeszonej w oddziale KSM w Sarnakach. Tego właśnie dnia świętowali bowiem 25. rocznicę reaktywacji oddziału KSM w Sarnakach po II wojnie światowej.

Data jest również bardzo ważna ze względu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w całym kraju w dniach poprzedzających 11 listopada świętowano to podniosłe wydarzenie.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Mszą święta o godz. 17:00 w kościele parafialnym w Sarnakach. Mszy przewodniczył Ks. Andrzej Jakubowicz - proboszcz parafii Sarnaki. Obecni byli również ks. Tomasz Przewoźny – Asystent Diecezjalny KSM DD, ks. Piotr Pędzich – Asystent oddziału KSM Sarnaki. Ponadto w eucharystii uczestniczyli kapłani, którzy wraz z młodzieżą ze swoich parafii przybyli by wspólnie świętować jubileusz: ks. Sylwester Falkowski,  ks. Łukasz Skarżyński, ks. Mariusz Mucha, ks. Grzegorz Zasłonka i ks. Sylwester Grzeszczuk.

W homilii ks. Andrzej Jakubowicz nawiązał do tej jakże ważnej dla Polaków rocznicy, porównał ją do wejścia Izraelitów do Ziemi Obiecanej. Jak Izraelici musieli czekać aż narodzi się nowe pokolenie tak samo czekał naród Polski.

Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się do sali OSP w Lipnie, tam wszystkich gości powitał Prezes Oddziału Maciej Lewicki, podziękował również osobom zasłużonym dla KSM Sarnaki. Po części oficjalnej przyszedł czas na część taneczną, którą prowadził Dj Hubert. Dodatkową atrakcją był pokaz iluzji, który poprowadził Iluzjonista Mateusz. Podczas zabawy wybraliśmy króla i królowa balu, najlepszą kucharkę i najdzielniejszego pana.

O godzinie 23:30 wyszliśmy na zewnątrz, gdzie przy ognisku odśpiewaliśmy Hymn Narodowy i pomodliliśmy się za zmarłych poległych w walce za naszą Ojczyznę, a Prezes Zarządu KSM DD - Mateusz Stefaniuk opowiedział zebranym o niepodległości.

O północy zjedliśmy urodzinowy tort, a później bawiliśmy się do ostatniego gościa na Sali.

Zachęcamy do obejrzenia całej relacji fotograficznej pod podanym linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1gy9rHxITyWEE4uvKQPAf68mqIoeXtpdg?fbclid=IwAR323ry5ktRzljcs4vcYS4dMIwSm26ZIPjeYB36ozsvb8E0dMZ
g0B7TpPuw

dodano: 2018-11-13        czytano: 637 razy        autor: Natali Rybaczuk
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.