Wtorek 7 kwietnia 2020r.
Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
» Diecezjalny Turniej w Piłkę Siatkową KSM
W myśl VIII Zasady KSMowiecza: Dbaj o zdrowie i sprawność fizyczną, uprawiaj ćwiczenia fizyczne, nie używaj napojów alkoholowych, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej już po raz XI zorganizowało Diecezjalny Turniej w Piłkę Siatkową.

9 grudnia wspólnie zebraliśmy się w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Brańsku, gdzie od Uczty Eucharystycznej rozpoczęliśmy nasz Turniej. Mszę Świętą odprawili Asystenci Oddziałów parafialnych KSM DD w intencji wszystkich Członków KSM DD jak i działań jakie podejmuje Stowarzyszenie. Podczas kazania ks. Artur Żandarski zauważył, że to właśnie tu rozgrywają się największe rozgrywki - rozgrywki naszego życia. Po wspólnej Eucharystii udaliśmy się na Halę Sportową przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej, gdzie rozpoczęły się rozgrywki.

Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach żeńskiej i męskiej. Zacięta walka była zarówno u Pań jak i u Panów. Ostatecznie wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco:

Kategoria Żeńska:
I – KSM Skrzeszew
II – KSM Siemiatycze
III – KSM Miedzna

Za udział również dziękujemy dziewczynom z Oddziałów KSM: Brańsk, Hajnówka, Sarnaki, Sterdyń, oraz drużynie wystawionej przez dziewczyny z Zarządu Diecezjalnego KSM DD.

Kategoria Męska:
I – KSM Hajnówka
II – KSM Skrzeszew
III – KSM Jabłonna i KSM Sarnaki
IV – KSM Brańsk

Podczas turnieju nie mogło również zabraknąć wyłonienia najlepszych zawodników, którymi okazali się: Martyna Teodorczuk – KSM Skrzeszew i Maciej Hornostaj – KSM Hajnówka.

Słowa podziękowania kierujemy również sędziom, którzy czuwali nad przebiegiem rozgrywek oraz zasadą gry fair play: Pani Dorocie Olech, Panu Markowi Antoniukowi oraz Druhowi Mateuszowi Stefaniukowi  Prezesowi Zarządu Diecezjalnego KSM.

Dziękujemy wszystkim przybyłym KSM-owiczom, kibicom oraz gościom. W sposób szczególny dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Brańsku za udostępnienie hali sportowej, jak również Członkom Oddziału KSM Brańsk i księdzu Asystentowi Oddziału Danielowi Plewce, którzy po raz kolejny odpowiedzieli GOTÓW i stawili czoło wyzwaniu jakim było zorganizowanie kolejnego Diecezjalnego Turnieju w Piłkę Siatkową.


dodano: 2017-12-12        czytano: 548 razy        autor: Kamila Dębska
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.