Sobota 4 kwietnia 2020r.
Imieniny: Izydora, Wacława, Platona
» Rekolekcje przed Uroczystością Chrystusa Króla

           ,,Idźcie i głoście” pod takim hasłem w dniach 24-26.11.2017r. w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji grupa 60 młodych ludzi zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży uczestniczyła w rekolekcjach przygotowujących do Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, podczas której szesnaście osób złożyło przyrzeczenie.  Rekolekcje poprowadził ks. Łukasz Skarżyński.
             W piątkowy wieczór, tuż po przyjeździe, zakwaterowaniu uczestników i kolacji odbyło się pierwsze spotkanie, podczas którego ks. Łukasz wygłosił konferencję. Następnie , aby zintegrować wszystkich uczestników zostały poprowadzone zabawy, które też pozwoliły nam zapoznać się z postaciami kilku świętych i błogosławionych. Dzień zakończył się prelekcją filmu ,,Jak Bóg da”, który zarówno rozbawił, jak i wzruszył.
              Sobotę rozpoczęliśmy od wspólnotowej jutrzni i śniadania, po których ks. Łukasz tuż po odśpiewaniu pieśni do Ducha Świętego skierował do nas swoje słowo. Po spotkaniu każdy z nas otrzymał Słowo Boże do samodzielnego rozważania. Następnie udaliśmy się na przerwę przy herbacie i kawie. Po chwili odpoczynku przyszedł czas również na pracę w grupach. Dla lepszej efektywności wyszliśmy na świeże powietrze, aby tam wziąć udział w grze terenowej. Każda z grup miała odnaleźć z mapką daną zasadę KSMowicza, przy której było do wykonania zadanie, m.in. podzielenie się czymś po równo, zrobienie zdjęcia z flagą Polski czy pozamiatanie schodów. Zadania te miały zaangażować całą grupę do współpracy i pokazać jak w prosty sposób można żyć według tych zasad.
              Po wspólnej aktywności przyszedł czas na obiad. Później zrobiliśmy zdjęcie grupowe i udaliśmy się do kaplicy, aby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie zeszliśmy do sali na dole, gdzie ks. Łukasz kolejny raz skierował do nas swoje słowa i pokazał nam krótki film ewangelizacyjny – Wszystko co dajesz wraca. Po przerwie na kawę Członkowie Zarządu KSM pokrótce omówili czym są i jakie znaczenie mają modlitwa, Hymn i godło KSM oraz przybliżyli oni ważne daty z historii KSM. Uczestnicy rekolekcji również czynnie zaangażowali się w te zajęcia, m.in. pokazując w grupach po wersecie modlitwy, śpiewając Hymn czy odpowiadając na pytania związane z godłem i historią KSM.  Po wszystkim udaliśmy się na kolację.
             Wieczorem czekały nas jeszcze adoracja, spowiedź oraz najważniejszy punkt – Eucharystia. Rozpoczęliśmy wspólnym śpiewem i czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem. Następnie każdy uczestnik był zaproszony do przejścia drogi z Nauczycielem, podczas której mógł napisać kim dla niego jest Pan Bóg i jak o Nim powie drugiemu człowiekowi w najbliższym czasie. Podczas adoracji każdy miał także możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi. Na zakończenie dnia uczestniczyliśmy we Mszy Św. Oddaliśmy wszystko Bogu i poszliśmy spokojnie spać.
          
Niedzielny dzień rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, po której udaliśmy się na posiłek. Był też czas na podsumowanie rekolekcji. Wszyscy przygotowaliśmy się do przeżywania Uroczystości Chrystusa Króla. Udaliśmy się na wspólną Mszę w Drohiczyńskiej Katedrze, w czasie której szesnastu członków KSM złożyło swoje przyrzeczenie odpowiadając GOTÓW a cztery osoby dostały wyróżnienie Członka Honorowego. Po oficjalnej części udaliśmy się na obiad wraz z zaproszonymi gośćmi, a następnie odbyła się nasza comiesięczna Rada Kierownictw i Księży Asystentów.

              Serdecznie dziękujemy naszemu rekolekcjoniście – ks. Łukaszowi Skarżyńskiemu za wygłoszone słowo, które trafiało do naszych serc,  uśmiech, którym nas wszystkich zarażał i czas poświęcony na prowadzenie rekolekcji. 


dodano: 2017-11-28        czytano: 534 razy        autor: Anna Żuromska
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.