Wtorek 7 kwietnia 2020r.
Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
» Pierwsze spotkanie Akademii Wychowawcy

             W inauguracyjnych zajęciach Akademii Wychowawcy, które odbyły się 07 października  zorganizowanych przez  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Drohiczyńskiej brało udział ponad 20 osób. Osoby te, to młodzi ludzie, którzy są zainteresowani własnym rozwojem, czerpaniem wiedzy z doświadczenia innych, a przede wszystkim poświęceniem siebie i swojego czasu dla drugiego człowieka.

            Akademia  Wychowawcy to cykl zajęć, które w swoim programie mają na celu przygotowanie młodych ludzi do pełnienia roli wychowawcy czy kierownika na obozach zimowych lub wakacyjnych. Myślą przewodnią tego spotkania było hasło :,,Dzieci, młodzież które się nudzą-głupieją”. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od praktycznego omówienia organizacji czasu dla dzieci i młodzieży przebywającej w ośrodkach  wypoczynkowych i znaczeniu wychowawcy w tym procesie. Następnie przeszliśmy do części praktycznej zajęć, gdzie p. Magdalena Chomać poprowadziła zajęcia animacyjno-muzyczne przy pomocy tańców integracyjnych i zabaw muzycznych z pokazywaniem. Nie mogło zabraknąć oczywiście tradycyjnych piosenek do tańca takich jak  ,,Belgijka” czy ,,Kaczuszki” ale pojawiały się też rytmy latino, które wzbudziły ogromną ciekawość i wesołość wśród zebranych. W części muzycznej naszych zajęć nie zabrakło również czasu na pieśni religijne ze względu na katolicki charakter organizowanych przez KSM kolonii i obozów.

             Druga część naszych warsztatów poświęcona była zajęciom manualno-plastycznym. Prowadząca p. Iwona Karczewska zapoznała uczestników z kilkoma technikami jakie można wykorzystać w czasie trwania turnusu. Po krótkiej prezentacji multimedialnej przeszliśmy do części praktycznej. Pierwsze zadanie jakie mieliśmy do wykonania polegało na zrobieniu anioła z masy solnej. Kiedy anioły zostały odłożone do wyschnięcia, my zajęliśmy się kolejnym ćwiczeniem. Było to stworzenie własnego słoika na drobiazgi metodą decoupage, jest to zajęcie bardzo pracochłonne i wymagało od uczestników dużej cierpliwości i dbałości o detale. Ostatnim ćwiczeniem jakie zrealizowaliśmy było serce wykonane z wikliny papierowej. Tu również trzeba było wykazać się dużą sprawnością manualną, efekt końcowy  zachwycił każdego z uczestników. Możliwość zabrania ze sobą wykonanych przedmiotów sprawiła jeszcze większą radość z wykonanych ćwiczeń. Po zakończonych zajęciach pojawiły się gromkie brawa dla prowadzących.

      W taki o to sposób zakończyliśmy nasze pierwsze spotkanie ,,Akademii Wychowawcy”. Dla  utrwalenia swoich wiadomości,  każdy otrzymał płytkę z nagraniem zajęć muzycznych. Uczestnicy zapewnili swoja stu procentową frekwencję na kolejnych zajęciach, które rozpoczną się już 02.12.2017 roku. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w naszej Akademii serdecznie zapraszamy do kontaktu z Biurem KSM DD ul. Kościelna 10 17-312 Drohiczyn  tel. 85 655 77 55 od poniedziałku do piątku w godz 8.00-16.00.
Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że na kolejnym spotkaniu będzie nas jeszcze więcej.

dodano: 2017-10-09        czytano: 821 razy        autor: Marta Piejka
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.