Wtorek 7 kwietnia 2020r.
Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
» Odpust ku czci Świętego Stanisława Kostki i powakacyjna Rada Kierownictw KSM

17 września był wyjątkowym dniem dla KSM DD. W tę niedzielę obchodziliśmy wspomnienie Świętego Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Członkowie i sympatycy KSM na początku o godz. 12 spotkali się w Kaplicy pod wezwaniem tego świętego w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku na uroczystej odpustowej Mszy Świętej. Przewodniczyli jej ks. Emil Parafiniuk – dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Swiatowych Dni Młodzieży oraz ks. Andrzej Lubowicki -  Asystent Generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W homilii ks. Emil zwrócił szczególną uwagę na szczerość i prawdę w wyznawaniu naszej wiary; aby nie były to tylko puste słowa, lecz by za wezwaniem „GOTÓW” – tak często powtarzanym przez młodzież KSM – kroczyły rzeczywiste działania. Św. Stanisław Kostka jest dla nas właśnie wzorem męstwa i odwagi w podejmowaniu poważnych decyzji i konkretnych przedsięwzięć. O to między innymi modliliśmy się za wstawiennictwem naszego patrona podczas Eucharystii oraz nowenny, zakończonej błogosławieństwem relikwiami świętego.

Następnie udaliśmy się na wspólny obiad, by później uczestniczyć w obradach. Młodzież wraz z księżmi asystentami spotkała się na pierwszej powakacyjnej Radzie Kierownictw, podczas której podsumowano letnie działania organizowane w naszej diecezji oraz poruszono kwestie planów na najbliższe miesiące. W trakcie rozmów każdy mógł wnieść swoje uwagi i propozycje, co ubogaciło całość spotkania.

Jednocześnie trwało podsumowanie wakacyjnych obozów organizowanych przez KSM DD, gdzie wychowawcy dzielili się wspólnymi doświadczeniami i pomysłami na przyszłość, w trosce o ciągłe podnoszenie jakości wypoczynku dzieci.

Na koniec wszyscy spotkali się na słodko-słonym poczęstunku, a rozmowom i nowym pomysłom nie było końca. Spotkanie zakończyliśmy z nową energią i nadzieją, że święty Stanisław Kostka będzie towarzyszył nam w codziennym życiu i niecodziennych przedsięwzięciach. 

dodano: 2017-09-18        czytano: 1584 razy        autor: Urszula Oreszczuk
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.