Czwartek 27 lutego 2020r.
Imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny
» Letnie kino plenerowe

    W czwartkowy wieczór, 20 lipca, młodzież z Miedzny, Węgrowa i okolic wybrała się do kina plenerowego. Projekcja filmowa miała miejsce w Czyżewie, nad uroczym zalewem. Oglądaliśmy film pt. „Biała jak mleko, czerwona jak krew", który był wyświetlany w ramach Kina Letniego Radia Nadzieja. Film opowiada historię 16-letniego Leo, który zakochał się w dziewczynie chorej na białaczkę. To historia o miłości, przyjaźni, wierze, wsparciu drugiej osoby, czyli sprawach, które są nam niezbędne. Film był wspaniały, wywarł na nas ogromne emocje. Większość z nas wyszła z sali ze łzami w oczach. 

 

    Z kolei w poniedziałek, 24 lipca, wyruszyliśmy do Ostrowi Mazowieckiej, aby w Ogrodzie Jordanowskim obejrzeć film pt. „Wyklęty”. Ta projekcja to prawdziwa historia jednego z wielu Żołnierzy Niezłomnych, którzy nie pogodzili się z istnieniem jedynie fikcyjnej demokracji i braku niepodległości powojennej Polski. Film ma szczególny wydźwięk patriotyczny i pokazuje jak być wiernym wartościom, nawet pomimo niezrozumienia i przeciwności.

 

   
Także w piątkowy wieczór, 28 lipca, wybraliśmy się do Sokołów Podlaskiego na film pt. „Jak Bóg da”. Z racji deszczowej pogody projekcja odbyła się w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Film, to komedia opowiadająca o rozterkach młodzieńca, który pragnie zostać księdzem, z czym nie zgadza się jego ojciec – uznany lekarz pragnący dla syna kariery medycznej. Projekcja ukazuje, że życie często jest pełne pomyłek i kłamstw. Ta projekcja jest szczególnie godna polecenia, każdy powinien ją zobaczyć.
Na każdą z trzech projekcji pojechaliśmy grupą 20 osób.
                         
                                                                                                                              Angelika Chudzik (KSM Miedzna)

 
                                                                                                                                         

dodano: 2017-08-02        czytano: 689 razy        autor: admin
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.