Czwartek 27 lutego 2020r.
Imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny
» Kaplica w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku
 

    1 lipca, to szczególna data dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Tego dnia w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku J.E. ksiądz biskup Tadeusz Pikus – ordynariusz diecezji drohiczyńskiej, podczas Mszy Świętej, pobłogosławił kaplicę pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki. Na uroczystości w Broku zgromadzili się: dzieci, młodzież, członkowie KSM, przedstawiciele: kurii diecezjalnej, władz samorządowych, Lasów Państwowych oraz osoby, które wspierały budowę kaplicy. 
 
 

 
Kaplica została przekazana Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzież Diecezji Drohiczyńskiej od parafii świętego Hieronima w Starej Miłosnej, której ówczesnym proboszczem był ksiądz Stanisław Popis. Prace związane z jej postawieniem w NOE w Broku rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Najpierw kaplicę trzeba było zdemontować w Starej Miłosnej, następnie przetransportować do Broku, przygotować pod nią grunt, po czym budynek został postawiony na nowo oraz wykończony.
 
Z pobłogosławieniem kaplicy połączone było poświęcenie tabernakulum, ołtarza, ambony, obrazów oraz naczyń liturgicznych.
Podczas Mszy Świętej, 1 lipca, w darach został złożone między innymi: monstrancja oraz ornat, ofiarowane przez naszych dobrodziejów.
 
 

 
Na zakończenie Mszy Św. kanclerz kurii diecezjalnej ks. Zbigniew Rostkowski odczytał trzy dekrety biskupa drohiczyńskiego. Pierwszy dotyczył desakralizacji obecnej kaplicy pod wezwaniem błogosławionej Karoliny Kózkówny, która znajdowała się w budynku głównym, drugi dotyczył pobłogosławienia nowej kaplicy, a trzeci dekret zezwalał na zamontowanie tabernakulum i przechowywanie Najświętszego Sakramentu.
 
Jako KSM Diecezji Drohiczyńskiej składamy serdecznie podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się i włączyli w dzieło budowy tej świątyni. Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom, Młodzieży z KSM, uczestnikom obozu dofinansowanego przez FSUSR jak i Obozu Lidera, a przede wszystkim darczyńcom i sponsorom. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji w Broku i nawiedzenia Kaplicy.
    Galeria z wydarzenia znajduje się TUTAJ.


 

 

dodano: 2017-07-09        czytano: 1107 razy        autor: admin
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.