Wtorek 7 kwietnia 2020r.
Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
» Pielgrzymka do Rzymu i przekazanie symboli ŚDM
W dniach 4-11.04.2017r. odbyła się pielgrzymka delegatów młodzieży z całej Polski do Włoch. Głównym celem był udział w obchodach Niedzieli Palmowej z Ojcem Świętym Franciszkiem na Placu Św. Piotra w Rzymie i przekazanie symboli Światowych Dni Młodzieży, młodzieży z Panamy.
Pielgrzymując do Wiecznego Miasta, żadnego dnia nie zabrakło posilenia się żywym Słowem podczas Eucharystii, Modlitwy Różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia gdzie wszyscy wspólnie zawierzaliśmy ten czas, nas samych, oraz tych, których zostawiliśmy w naszych domach.
Podczas tego wspólnie spędzonego czasu nie brakowało również rozmów, wspólnych śpiewów, wymiany doświadczeń. A przy tym wszystkim nie zabrakło zapoznania z tamtejszą kulturą i namiastką historii, podczas zwiedzania Wenecji, Rzymu, Watykanu, Padwy i Kahlenbergu. Na koniec przyszedł czas podsumowań i świadectw, dzielenia się tym, co ten wspólny czas nam dał. To w jaki sposób zaowocuje, jeszcze nie wiemy. Jedno jest jednak pewne, że pełni nowych pomysłów i zapału wracamy do swoich diecezji, by dalej szerzyć Królestwo Boże w naszych środowiskach.
       

Dla mnie osobiście, czas ten był czasem niezwykłym. Godziny rozmów, dzielenie się doświadczeniami, wspólny śpiew, śmiech i przede wszystkim modlitwa to wszystko co udało nam się tam wspólnie przeżyć i doświadczyć na pewno pozostanie na zawsze w naszych sercach i pamięci. Wspólnie razem tworzymy część historii ŚDM.
Dziękujemy KBO ŚDM, Pielgrzymuj.pl oraz dwóm wspaniałym księżom będącym razem z nami ks. dr Andrzejowi Lubowickiemu – Diecezja Drohiczyńska i ks. Marcinowi Jarzenkowskiemu - Archidiecezja Łódzka, jak również Wam przyjaciele z całej Polski za ten niezwykły i święty czas, który mogliśmy wspólnie przeżyć.

Pierwszy etap Misja Panama mamy za sobą, teraz ciąg dalszy przygotowań!
dodano: 2017-04-12        czytano: 783 razy        autor: Kamila Dębska
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.