Wtorek 7 kwietnia 2020r.
Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
» "My chcemy Boga my podani, on naszym Królem on nasz Pan"

"My chcemy Boga my podani, on naszym Królem on nasz Pan"  słowa tej piękne pieśni wczoraj wybrzmiewały chyba w każdym kościele. W ostatnią niedziele roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to wyjątkowe święto dla każdego KSM-owicza,  święto patronalne  podczas  którego obchodów, tradycją stało sie składanie przyrzeczenia KSM. W tym roku  do naszego stowarzyszenia dołączyło 8 pełnoprawnych członków. "Uroczyście przysięgam pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu Kościołowi i Ojczyźnie, czynić dobrze ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży" te krótkie ale jakże wymowne przyrzeczenie  wybrzmiało w murach Katedry w Drohiczynie. KSM - to nie tylko dobra zabawa ale przede wszystkim troska o  Kościół i Ojczyznę, nieustanna praca nad sobą i pogłębianie wiary. To ogromna odpowiedzialność i zaszczyt. Ci młodzi ludzie odważnie powiedzieli Gotów!! Niech błogosławiona Karolina Kózkówna patronka KSM, której wspomnienie obchodziliśmy 18 listopada będzie dla nas wzorem do naśladowania. Abyśmy tak jak ona potrafili odważnie bronić swoich zasad i wartości.

Mszy Świętej przewodniczył ks. biskup Tadeusz Pikus wraz z liczenie przybyłymi księżymi z naszej Diecezji związanymi z Akcja Katolicką, KSM-em oraz pracownicy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.

Podczas kazania ks. Tadeusz Syczewski podkreślił, że Chrystus jest królem całego wszechświata. Zwrócił uwagę, aby w naszym posługiwaniu w Kościele jako alumni, którzy przygotowują się do świeceń diakonatu a następnie kapłańskich, Akcja Katolicka i KSM abyśmy w naszej służbie potrafili łączyć trzy wartości „wiarę, myśl i czyn”.

Ale nie tylko młodzi z KSM podczas uroczystości powiedzieli "PRZYRZEKAM". Nowych członków przyjęła również Akcja Katolicka. Natomiast alumni V roku Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji przyjęło kandydaturę do diakonatu.

Takie święto jest bardzo dobrym przykładem dla każdego z nas, jest przykładem odwagi  do szerzenia prawdy o Bogu, pracy nad sobą a także porzucenia swojej własnej strefy komfortu. Jak mówił Papież Franciszek podczas ŚDM "zejdź z kanapy" nie jest to łatwe bez względu na wiek, każdy ma swoje trudności, które musi przezwyciężać. Ale wczorajsza uroczystość i tak liczne przybycie KSM-owiczów, członków Akcji Katolickiej jest dowodem na to że warto. Podczas uroczystości biskup Tadeusz Pikus przyznał medal Benemerenti pani Zofii Murawskiej. To nie było jedyne wyróżnienie tego dnia, z  wielką radością Uchwałą Zarządu KSM Diecezji Drohiczyńskiej Monika Karina Pietraszko wieloletni prezes KSM, która przyczyniła się do rozwoju KSM w naszej Diecezji, a także mimo zakończenia wieku statutowego zawsze jest blisko nas, służy pomocą i dobrą radą, otrzymała tytuł Członka Honorowego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Na zakończenie wybrzmiał akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Podczas którego zaprosiliśmy Go do naszych serc, naszego otoczenia i rodziny.


galeria zdjęć

dodano: 2016-11-24        czytano: 563 razy        autor: Wioleta Pietraszko
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.