Sobota 4 kwietnia 2020r.
Imieniny: Izydora, Wacława, Platona
» "Weźcie na siebie pełną zbroję Bożą"
„Weźcie na siebie pełną zbroję Bożą” pod takim hasłem w dn. 18-20.11.2016 r. w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji grupa młodych ludzi działająca w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży uczestniczyła w rekolekcjach, które przygotowywały nas do Uroczystości Chrystusa Króla, podczas którego osiem osób złożyło przyrzeczenia. Rekolekcje poprowadził  ks. Marcin Gołębiewski.

W piątkowy wieczór, po przyjeździe i zakwaterowaniu uczestników, nasze pierwsze spotkanie skupiło się na postaci bł. Karoliny Kózkówny, naszej patronki, której wspomnienie obchodziliśmy właśnie w piątek, tj. 18 listopada. Ks. Marcin przybliżył nam jej życiorys, poczym odprawiliśmy Drogę Krzyżową, w której towarzyszyła nam ta młoda dziewczyna, a dzień zakończył się prelekcją filmu „Karolina”, który doprowadził nas do łez.

Sobotni dzień rozpoczęliśmy od jutrzni i śniadania, po którym zostaliśmy zaproszeni na „kawę” z Panem Bogiem, podczas której
usłyszeliśmy słowa, które brzmiały „Obleczcie pełną zbroję Bożą” słowa z listu do Efezjan mówią o tym że mamy wstać i walczyć w pełnej zbroi Bożej przeciw rządcom świata tych ciemności . Następnie do naszego zacnego grona dołączył Janusz człowiek XXI w. który w biegu cywilizacji podłączamy się do złego źródła, dbamy o to co z pozoru wydaje się ważne ale w rzeczywistości nic nie znaczy. A diabeł nakłada nam okulary przez które spostrzegamy rzeczywistość która nas otacza.

W samo południe spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii gdzie rekolekcjonista za pomocą GPS pokazał jak to jest w życiu i relacji z Chrystusem który nawet jak zbłądzimy aktualizuje nam nową trasę i prowadzi nas do tego samego celu. Z GPS w naszym sercu ruszyliśmy do pracy w grupach gdzie pracując na przypowieści o synu marnotrawnym  zwróciliśmy uwagę na relacje między bohaterami i stosunkiem ich do sytuacji, w której się znaleźli. Kolejnym punktem była koronka do Bożego miłosierdzia i konferencja o zakładaniu  Bożej zbroi, do której powołany jest każdy, żeby chodzić, bez względu na wiek, płeć czy też stanowisko jakie posiada, to od nas zależy czy będziemy należeć do armii Pana i swoim przykładem życia, swoim postępowaniem i czynami dawać świadectwo drugiemu człowiekowi.
 
Wieczorem jak na sobotę przystało odbyła się „dyskoteka” ale tym razem dla duszy, adoracja była naszym osobistym spotkaniem z Panem Bogiem, był to czas, na naszą rozmowę i pobycie z Panem Bogiem sam na sam. W czasie Adoracji można było skorzystać z sakramętu pokuty. Dziękujemy ks
. Marcinowi Szymanikowi i ks. Dariuszowi Kucharkowi za posługę w konfesjonale. Nasz dzień zakończył się odśpiewaniem Apelu, a po nim, tematów do wspólnych rozmów nie było końca.

W niedzielny dzień po wspólnej modlitwie spotkaliśmy się na kolejnej konferencji, w której ks. Marcin zaznaczył, ze nie wystarczy włożyć zbroi, ale trzeba ją polerować i dbać o nią.
Krótkie spotkanie „abc KSM” poprowadzili Mateusz Stefaniuk i Wioleta Pietraszko, którzy powiedzieli o Święcie Patronalnym KSM, o całej strukturze i działaniu w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Po małej dawce wiedzy był czas na podsumowanie rekolekcji, gdzie każdy z uczestników otrzymał element „zbroi” – dziesiątkę różańca, która ma nam pomagać w dawaniu świadectwa, a rekolekcjonista, ks. Marcin życzył nam, abyśmy zawsze nosili zbroję, a ona była wypolerowana,
skierował  również słowa, które wywołały uśmiech na twarzach: "a teraz załóż wygodne buty, weź swoja zbroję i idź ".


Ostatnim punktem naszego spotkania była Mszy Świętej w Katedrze Drohiczyńskiej podczas której 8 osób przyjęło przyrzeczenie, odpowiadając GOTÓW. Do służby Bogu Kościołowi i Ojczyźnie.

Serdecznie dziękujemy naszemu rekolekcjoniście ks. Marcin Gołębiewski za wygłoszone słowo które zapadło nam w sercu, uśmiech, którym nas zarażał i poświęcony czas.


galeria zdjęć

dodano: 2016-11-23        czytano: 620 razy        autor: Kamila Dębska
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.