Wtorek 7 kwietnia 2020r.
Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
» Rekolekcje formacyjne KSM i stypendystów FDNT

 W dniach 14-16 października w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji w Drohiczynie miały miejsce rekolekcje formacyjne. Uczestniczyli w nich stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", a także młodzież związana z Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży naszej diecezji. Odbyły się one pod hasłem "Bądź świadkiem miłosierdzia", a poprowadził je ks. Daniel Plewka.

Rozpoczęliśmy je w piątek Drogą Krzyżową wokół Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

W drugim dniu rekolekcji po porannej modlitwie i śniadaniu metodą lectio divina rozważaliśmy fragment z ewangelii wg św. Łukasza o czuwaniu Ducha Świętego nad uczniami Jezusa. Następnie wysłuchaliśmy konferencji opierającej się na przypowieści o Miłosiernym Samarytaninie. Ksiądz Daniel  przypomniał słowa Papieża Franciszka skierowane do nas na Światowych Dniach Młodzieży o tym abyśmy nie "wegetowali" i nie zawsze podążali drogą, która jest łatwiejsza, a także nieśli pomoc drugiemu człowiekowi. Jeszcze przed obiadem mieliśmy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz trwania przy Panu Jezusie obecnym w Najświętszym Sakramencie. W godzinie Miłosierdzia Bożego odśpiewaliśmy Koronkę, a po niej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Dzień zakończył się projekcją  filmu "Czy naprawdę wierzysz?".

W ostatnim dniu naszego spotkania medytowaliśmy nad fragmentem niedzielnej Ewangelii o wytrwałości w modlitwie, po czym ks. Krzysztof Mielnicki odprawił Mszę  Św. na zakończenie rekolekcji. Wygłosił do nas kazanie, którego główną myślą było: "Zamiast być najlepszy na świecie, bądź najlepszy dla świata".

Z tą refleksją każdy udał się w swoje strony umocniony w wierze.

         


dodano: 2016-10-18        czytano: 1304 razy        autor: uczestnicy rekolekcji
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.