Sobota 4 kwietnia 2020r.
Imieniny: Izydora, Wacława, Platona
» Bł. Karolina w Siemiatyczach
29 marca br. w niedzielne popołudnie, tuż przed wieczorną Mszą św. do parafii p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Siemiatyczach przybyły relikwie bł. Karoliny Kózkówny - patronki czystości.
Pięknie udekorowany ołtarz, specjalnie przygotowane miejsce, kwiaty, palące się świece – tak bł. Karolinę przywitali siemiatyccy parafianie.
 

Na początku uroczystej Mszy świętej ksiądz Dziekan, proboszcz parafii Bogusław Kiszko, powitał przybyłe relikwie i zachęcił do gorliwej modlitwy do Błogosławionej. Po błogosławieństwie mszalnym wierni ucałowali relikwie. Na ten wyjątkowy wieczór młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przygotowała czuwanie poświęcone bł. Karolinie. Wszyscy zgromadzeni w ciszy i skupieniu wsłuchiwali się w słowa rozważań i pieśni, śpiewanych przez siemiatycką scholę. Czuwanie zakończyło się wspólnym „Wyborem Chrystusa” i modlitwą o kanonizację bł. Karoliny.
 

Relikwiom towarzyszyła Księga Intencji. Wielu parafian wpisało swoje prośby i błagania do Boga za wstawiennictwem bł. Karoliny, zawierzając Jej tym samym swoje rodziny, swoich najbliższych, a zwłaszcza młodzież i dzieci.
We wtorek 31 marca po wieczornej Mszy św. ksiądz proboszcz podziękował za przybycie relikwii i pożegnał patronkę czystości, która odjechała do parafii Domanowo.
 

Peregrynacja relikwii towarzyszyła rekolekcjom parafialnym, a Karolina pomagała pojednać się nam z Bogiem przed Świętem Wielkiej Nocy, wskazywała, że warto żyć z zasadami, warto inwestować w przyjaźń z Bogiem, warto swoją młodość mądrze ukierunkowywać.
 


Błogosławiona Karolino! Wypraszaj u Pana Boga potrzebne łaski dla Naszej parafii i młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, by przez cnotę, naukę i pracę służyła Bogu i Ojczyźnie, by była gotowa stawiać czoło wszelkiemu złu, jakie nas spotyka każdego dnia!
Młodzież KSM
O/Siemiatycze

dodano: 2009-04-16        czytano: 1959 razy        autor: Paulina Rutkowska
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.