Czwartek 17 stycznia 2019r.
Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
» X Dzień Papieski w Siemiatyczach
W piątek 8 pażdziernika 2010 roku w parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach obchodziliśmy X Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem było " Jan Paweł II - Odwaga Świetości ". Plakat, informujący wiernych o Dniu Papieskim, ukazywał ks. Jerzego Popiełuszkę, ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Ojca Świętego Jana Pawła II, którzy "stali się symbolami, realizując otrzymaną od Chrystusa kapłańską, biskupią i papieską misję. Jednak nade wszystko fascynowała ich odwaga w dążeniu do świętości". Żyli oni w takim okresie historii Polski, w którym obrona wiary i wartości chrześcijańskich wymagała szczególnej odwagi, związanej nawet z ryzykiem utraty życia.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej parafii pod opieką ks. Krzysztofa Rzepczyńskiego włączyło się w organizację tej uroczystości. Rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą o godz. 17.00, w której kazanie do zebranych wygłosił ks. Janusz Bolewski zastępca asystenta diecezjalnego KSM. Po Mszy Św. zostało odprawione nabożeństwo różańcowe, podczas którego gorliwie modliliśmy się o rychłą beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II oraz dziękowaliśmy za przeprowadzoną beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie przygotowaliśmy misterium poświęcone życiu Jana Pawła II, poprzez słowa, obrazy i muzykę jeszcze raz mogliśmy przeżyć wydarzenia związane z naszym ukochanym papieżem. Zakończyliśmy wspólnie odśpiewanym Apelem Jasnogórskim. Po uroczystościach w kościele zaprosiliśmy zgromadzoną młodzież i księży na mały poczęstunek do salki parafialnej.

Dzień Papieski jest bardzo dobrą okazją do tego, aby jeszcze raz zatrzymać się i pochylić nad słowami, które kierował do nas Jan Paweł II, który nieustannie dążył do świętości. Wielokrotnie dawał dowody swej niebywałej wytrwałości w trudnych realiach życia. Zawsze z odwagą stawał po stronie wiary, godności człowieka i rodziny. Wpatrując się w postawę Jana Pawła II powinniśmy pamiętać, że " Świętość nie jest przywilejem niewielu, lecz celem, który Bóg stawia przed człowiekiem stworzonym na Jego obraz i podobieństwo”
 
Karolina Krasowska – Sekretarza KSM
Oddział w Siemiatycze przy parafii św. A. Boboli
 
dodano: 2010-10-21       data modyfikacji: 2010-10-21 13:35:36       autor: Karolina KrasowskaJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.