Środa 24 października 2018r.
Imieniny: Marcina, Rafała, Arety
» Spektakl KSM Miedzna - ,,Krew Jego na nas”

Dnia 8 kwietnia 2017 roku członkowie KSM-u Miedzna mogli poczuć się aktorami, gdyż w Gminnym Ośrodku Kultury miało miejsce przedstawienie pod tytułem ,,Krew Jego na nas”. Zagrało w nim prawie 30 osób. Próby odbywające się przed premierą nie były czymś łatwym. Z ogromną ilością tekstu do zapamiętania musiały zmierzyć się osoby, grające rolę Poncjusza Piłata, czy też Centuriona Longinusa. Inne postacie to: żona Piłata - Klaudia Prokula i jej służące, Jezus, Barabasz, Kajfasz, Annasz, świadek, szpieg, żołnierze oraz tłum. Były także dziewczyny, które śpiewały i grały na gitarze pieśni pasyjne. Na scenie spędzaliśmy mnóstwo czasu, gdyż chcieliśmy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Ksiądz Piotr Karwowski, który sam napisał cały scenariusz, postarał się o potrzebne stroje i całkowicie przygotował nas do występu, uczył nas, jak wszystko powinno poprawnie wyglądać. Scenariusz do sztuki powstał na podstawie ewangelii kanonicznych i tekstów apokryficznych. Celem spektaklu miało być ukazanie Męki Jezusa z punktu widzenia dylematu moralnego Poncjusza Piłata. Trud włożony w to zadanie nie okazał się być niepotrzebny. W dzień premiery na salę przybył tłum ludzi nie tylko z naszej parafii. Mimo tego, że przygotowaliśmy 150 krzeseł, to i tak duża część widzów musiała stać. Widzowie po obejrzeniu spektaklu byli zachwyceni. Brawa nie ustawały przez kilka minut, a owacje na stojąco były powodem do dumy. Nasza gra aktorska została nawet nagrana przez pana kamerzystę. Jesteśmy szczęśliwi, że wszystko wyszło jak należy, i że udało nam się zadowolić widzów. Mamy nadzieję, że wszyscy oglądający zrozumieli przesłanie spektaklu. Dziękujemy Panu Bogu za to, że dał nam siłę i odwagę do zmierzenia się z tak trudnym zadaniem, a przede wszystkim za dar talentu aktorskiego, którym wykazała się większość członków naszego parafialnego oddziału KSM, biorąca udział w przedstawieniu.

dodano: 2017-04-18       data modyfikacji: 2017-10-04 09:52:25       autor: Klaudia SobolewskaJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.