Czwartek 19 kwietnia 2018r.
Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
» Spotkanie wigilijne KSM Miedzna

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Miedznie wraz z Księdzem Piotrem Karwowskim jak co roku przygotowali spotkanie opłatkowe dla swojego oddziału. Miało ono miejsce 5 stycznia 2017 roku w Domu Pielgrzyma. Była to także okazja, by lepiej poznać się z naszym nowym proboszczem - Księdzem Jarosławem Górskim. Na początku spotkania skierował on do nas kilka mądrych słów, a zarazem w celu poprawienia wszystkim nastroju opowiedział kilka żartów.

Następnym punktem Wigilii było przeczytanie fragmentu Ewangelii według Świętego Łukasza, odmówienie modlitwy, zaśpiewanie kolędy, podzielenie się opłatkiem oraz złożenie sobie nawzajem szczerych życzeń. Po tych czynnościach mogliśmy usiąść razem do stołu i poczęstować się przygotowanymi przez nas daniami. Nie brakowało żadnej potrawy, gdyż na wcześniejszym spotkaniu pomyśleliśmy o wszystkim i każdy z nas miał możliwość wybrania tego, co sam chciał przyrządzić. Według tradycji na stole było dwanaście dań. Jedzenie było bardzo smaczne, więc wszyscy byli zadowoleni, że inni chętnie zajadają się sporządzonymi potrawami.

W związku z tym, że Ksiądz Jarosław już na samym początku spotkania poprawił nam humor, mieliśmy zapał do pracy i nie straszne nam było posprzątanie Domu Pielgrzyma po zakończonym  przyjęciu. Jedni zmywali naczynia, inni zbierali wszystko ze stołów, czy też układali przedmioty na miejsce. Takim sposobem już po niedługim czasie sala była czysta i gotowa na następne wydarzenia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w takim samym gronie, a szczególnie dziękujemy Panu Bogu za to, że Wigilia naszego oddziału była przepełniona Jego łaskawością i miłosierdziem.dodano: 2017-01-31       data modyfikacji: 2017-03-07 12:07:30       autor: Klaudia Sobolewska, KSM MiedznaJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.