Poniedziałek 25 czerwca 2018r.
Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
» Święta w oddziale w Miłkowicach Maćkach!

Mikołajki

Szóstego grudnia wypadają Mikołajki, lecz w naszej parafii to święto obchodziliśmy już czwartego grudnia- w niedzielę. Jak na zwyczaj przypada wręczamy sobie wtedy prezenty. Z tej racji w naszym kościele zawitał niezwykły gość- Mikołaj. Po mszach świętych chętnie wszystkich witał i obdarował skromnym prezentem w postaci cukierków. 

Wigilia KSM

17 grudnia, był to niewątpliwie wyjątkowy dzień dla każdego członka naszego oddziału. Tego dnia mogliśmy wspólnie podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia, z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, po czym zasiąść do stołu i zasmakować przygotowanych przez nas potraw wigilijnych.

Ubierania choinek

Jak co roku, młodzież naszego oddziału, z wielkim zapałem, włączyła się w pomoc, przy przygotowaniu Kościoła do świąt. Mimo pewnego trudu, efekt zaskoczył wszystkich i wynagrodził całe zmęczenie.

Kolędowanie

Zgodnie z tradycją, pierwszego dnia świąt wyruszyli kolędnicy z naszego oddziału z Dobrą Nowiną. W każdym domu pozostawiali prezent- robione przez nas, przepyszne pierniki. Dzięki hojności ludzi mogliśmy zebrać dużą kwotę pieniężną, która w całości zostanie przeznaczona na remont kapliczki św. Rocha.

Wycieczka do Białegostoku

A po świętach wraz z oddziałem z Chojewa pojechaliśmy na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem wycieczki były kręgle. Następnie mieliśmy trzy godziny na zakupy w galerii Jurowieckiej. Na koniec udaliśmy się do Jumper Park Trampolin. Zmęczeni, ale za to bardzo szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów.