Poniedziałek 25 czerwca 2018r.
Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
» Kolędowanie w parafii Miedzna
Jak co roku czonkowie oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii Miedzna pielęgnują tradycę śpiewu kolęd. Nasze kolędowanie polega na obchodzeniu domów przez kolędników, śpiewaniu kolęd i składaniu życzeń mieszkaańcom, za co ludzie często odwdzięczają sie różnymi darami.

W naszym oddziale kolędowanie trwa kilka dni. Każdego dnia jesteśmy w innej miejscowości.
26 grudnia odwiedziliśmy mieszkańców Miedznej.
27 grudnia odwiedziliśmy mieszkańców Żeleźnik oraz Woli Orzeszowskiej.
28 grudnia odwiedziliśmy mieszkańców Wólki Miedzyńskiej
29 grudnia odwiedziliśmy mieszkańców Orzeszówki.
Mamy także plany na odwiedziny dalszych miejscowości tuż po nowym roku.

W czasie kolędowania byliśmy przebrani za różne postacie. Nie mogło wśród nich zabraknąć Maryi z dzieciątkiem oraz Józefa. W kolędowaniu pomagał nam ksiądz Piotr Karwowski. Przed wejściem do każdego domu pytaliśmy czy możemy pokolędować. Parafianie na ogół przyjmowali nas bardzo chętnie, a nawet pomagali nam w śpiewaniu kolęd. Niektórzy nawet wybierali kolędy jakie mamy zaśpiewać. My byliśmy przygotowani na każdą kolędę, mając szeroki repertuar. Dostaliśmy już zaproszenie na drugi rok z czego bardzo się ucieszyliśmy. Bardzo dziękujemy naszym parafianom za okazaną życzliwość.
 

dodano: 2017-01-05       data modyfikacji: 2017-02-01 10:35:56       autor: Kamila KoperJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.