Czwartek 17 stycznia 2019r.
Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
» Pielgrzymka do grobu ks. Jerzego Popiełuszki
Pielgrzymka członków oddziału KSM Siemiatycze – św. Andrzeja Boboli do grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko.

Dnia 19 października 2011 roku 54 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Siemiatyczach, które leży na terenie parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli udało się do grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy modlitwą, podczas której każdy wzbudził intencję.

Dziewiętnasty października to rocznica uprowadzenia ks. Jerzego, dlatego bardzo wiele osób przybyło tego dnia do kościoła św. Stanisława Kostki w Warszawie aby pomodlić się przy grobie męczennika.

Po modlitwie przy grobie i kościele, w którym odbywały się słynne msze za ojczyznę zwiedziliśmy muzeum mieszczące się w podziemiach świątyni.

Poszczególne sale ukazywały nam kolejne etapy życia błogosławionego. Bardzo wzruszający był moment kiedy przechodziliśmy przez oryginalne drzwi z jego domu, prowadziły one do sali związanej z życiem rodzinnym. Następne części ekspozycji pokazywały lata seminaryjne, służbę wojskową, pracę duszpasterską, męczeństwo, pogrzeb oraz drogę na ołtarze błogosławionego kapłana.

Oprowadzała nas pani, która osobiście znała ks. Jerzego, przeprowadziła z nim wiele rozmów, słuchała jego kazań, spowiadała się u niego. Usłyszeliśmy od niej ciekawe historie ludzi, którzy się nawrócili przez jego posługę, była to miedzy innymi aktorka Danuta Szaflarska oraz milicjant, który miał zadanie przychodzić na msze i nagrywać kazania.

Młodzież była bardzo poruszona tym czego dowiedziała się o błogosławionym ks. Jerzym. Ktoś postawił pytanie dlaczego o takich bohaterów nie pokazuje się w telewizji?

Inny uczeń powiedział: „ Zrozumiałem dzisiaj, że ten kapłan oddał życie za Chrystusa oraz za wolność naszego kraju, odprawiał Mszę za ojczyznę trzymając w ręku krzyż, sam przeszedł krzyżową drogę, dlatego my Polacy, zwłaszcza młodzi, w czasach kiedy próbuje się usuwać krzyż z polskiego sejmu musimy bronić krzyża i wartości, za które oddał życie ks. Jerzy.”
dodano: 2011-11-07       data modyfikacji: 2011-11-07 16:52:33       autor: Ks. Krzysztof RzepczyńskiJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.