Czwartek 17 stycznia 2019r.
Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
» Pielgrzymka pątników z Parafii św. A. Boboli do Łagiewnik
W sobotę 30 kwietnia o godzinie 15:00 czterdziestoośmio-osobowa grupa z Siemiatycz, wyruszyła na pielgrzymkę do krakowskich Łagiewnik. Osobom udającym się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przewodniczył ks. Krzysztof Rzepczyński z parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach.

Pielgrzymowanie do Łagiewnik na Święto Bożego Miłosierdzia stało się już tradycją w parafii św. Andrzeja Boboli. Co roku grupa osób wyjeżdża na nocne czuwanie w przeddzień tego święta. Głównym powodem tegorocznej, znacznie licznejszej piegrzymki, były uroczystości związane z Beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II.

Podczas kilkugodzinnej podróży nie zabrakło wspólnych modlitw i śpiewów przy dźwiękach gitary. Po dojechaniu do Łagiewnik pielgrzymi udali się do Bazyliki , aby wziąć udział we Mszy świętej sprawowanej o północy na rozpoczęcie Święta Bożego Miłosierdzia. Z powodu dużej liczby osób przybyłych na Eucharystię, pielgrzymi mieli trudności z wejściem do środka, było to możliwe dopiero po jej zakończeniu. Rozpoczęło się wówczas nocne czuwanie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, przeniesionego na ten czas z Kaplicy Adoracji. Modlitwy zakończyły się po godzinie piątej rano, wówczas pielgrzymi udali się na krótki odpoczynek, by potem ponownie wrócić do Sanktuarium. Przed rozpoczęciem głównych uroczystości związanych z beatyfikacją Jana Pawła II można było skorzystać ze spowiedzi św., zamówić Mszę, czy też zakupić dewocjonalia i je poświęcić. Była również możliwość zmówienia modlitwy w kaplicy klasztornej i ucałowania relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

O godzinie 1000 wspólnie z olbrzymią rzeszą wiernych, przybyłą tego dnia do Łagiewnik, pielgrzymi wzięli udział w uroczystościach beatyfikacyjnych na Placu św. Piotra dzięki łączom telewizyjnym i telebimom rozstawinym zarówno w bazylice, jak i na przyległych błoniach. W momencie beatyfikacji Jana Pawła II zabrzmiał w Łagiewnikach dzwon św. Jana Chrzciciela. Po zakończeniu Liturgii Słowa w Watykanie, w Łagiewnikach rozpoczęła się pierwsza Msza św. dziękczynna zza beatyfikację Jana Pawła II, której przy ołtarzu polowym przewodniczył biskup Jan Zając. Na zakończenie wierni zostali pobłogosławieni relikwiami Błogosławionego Jana Pawła II, które zostały wniesione w uroczystej procesji. Relikwie – ampułka z krwią Jana Pawła II – są umieszczone w relikwiarzu w formie monstrancji i była to pierwsza okazja publicznego ich uczczenia.

Po zakończeniu Mszy św. pielgrzymi udali się do autokaru i koło 13 wyruszyli do domu. Wszyscy byli zmęczeni, dlatego początek podróży przespali. Potem modlili się dziękując Bogu za dar beatyfikacji Jana Pawła II, prosili również nowego Błogosławionego o wstawiennictwo w różnych intencjach. Koło godz.22 pątnicy szczęśliwie dotarli do Siemiatycz i pełni przeżyć duchowych udali się do swoich domów.
 
dodano: 2011-05-13       data modyfikacji: 2011-05-13 09:51:09       autor: Ewa BoguszewskaJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.