Czwartek 17 stycznia 2019r.
Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
»  KSM Łochów
informacje o oddziale

 
  obecny Zarząd w składzie:
  1. Patrycja Rudnik – prezes
  2. Anna Skarpetowska - zastępca prezesa
  3. Dawid Kostaciński – sekretarz
  4. Angelika Sapierzyńska - skarbnik
  5. ks. Piotr Jarosiewicz – asystent oddziału
kontakt:

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oddział przy parafii p.w. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie.

ul. Długa 40
07-130 Łochów

Napisz maila: ksm.lochow@gmail.com
 
opis:


Korzenie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Łochowie sięgają roku 2009, a dokładniej 13 marca. Wtedy to do istnienia został powołany nasz oddział za przyczyną ks. Adama Banaszka.
Obecnie opiekę nad stowarzyszeniem w parafii sprawuje ks. Łukasz Skarżyński, a na spotkania uczęszcza 21 członków oraz szerokie grono sympatyków. Mamy jednak nadzieję, że z dnia na dzień będzie nas coraz więcej, aby na chwałę Bożą wykorzystać swoją młodość :)Obecnie w każdym miesiącu odbywają się 4 spotkania KSM, a każde z nich o innym charakterze: organizacyjne, rekreacyjne, formacyjne oraz modlitewne. Chętnie angażujemy się w akcje parafialne i współpracujemy z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami (akcja „Sianko”, festyn rodzinny „Anioły w Łochowie”, bal charytatywny Caritas, dekoracja kościoła, okazjonalne wystąpienia itp.) W miarę możliwości staramy się uczestniczyć i wspierać także różnego rodzaju inicjatywy diecezjalne (rekolekcje, wolontariat, bale, akcje diecezjalne itd.) Z roku na rok nabieramy coraz większego doświadczenia i z nadzieją patrzymy w przyszłość. Wierzymy, że kolejne lata naszej działalności pod odpowiednim przewodnictwem będą dla nas wszystkich owocne :) Jesteśmy GOTÓW dobrze wykorzystać swoją młodość, nieść pomoc bliźnim, szczerze rozmawiać z naszym Ojcem, a przy tym wszystkim jeszcze znaleźć chwilę czasu na dobra zabawę :)
Ważne dla każdego z łochowskich KSM-owiczów są słowa Jana Pawła II, które są naszą motywacją i nieustannym wsparciem w działaniu: „Nie wstydźcie się Waszych ideałów – wręcz przeciwnie, głoście je i brońcie ich! Liczy na Was Chrystus, liczy na was Pani Jasnogórska, liczy na Was Kościół. Liczy na Was i potrzebuje Was Polska! Właśnie jako KSM”.

 


więcej zdjęć

     
 
dodane artykułyJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.