Czwartek 17 stycznia 2019r.
Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
» Rajd „Bug Rzeką Życia” w Drohiczynie
         Rajd pieszy „Bug Rzeką Życia”, który odbył się w Drohiczynie w dniu 12 czerwca 2010 roku zgromadził około 100 osób, dzieci i opiekunów, ze świetlic środowiskowych „Promyk Dnia”. Tematem przewodnim spotkania była segregacja odpadów, która wpisała się w tematykę dwudniowego Święta Młodych Tej Ziemi.
        Uczestnicy przybyli m.in. z: Babik, Hajnówki, Brańska, Rudki, Sokołowa Podlaskiego, Kamionny. Swoją obecnością zaszczycił również pan Marek Hołubicki Członek Rady Programowej Świetlic Środowiskowych „Promyk Dnia”, wspólnie z córką Anną Hołubicką Koordynatorem ds., kontaktów ze Świetlicami. Organizatorzy tego spotkania czyli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej przygotowało wiele atrakcji, w których dzieci chętnie brały udział. Były to zarówno zabawy plenerowe np. zgniatanie butelek na czas, jak również edukacja ekologiczna w formie gier np. „Kolorowy świat odpadów”, rozmów i pokazów przygotowanych przez przybyłych na ten dzień wystawców „ekologicznych”. Każde dziecko brało również udział w Quizie p.t. „Pytajnik”, podczas którego odpowiadało na pytania z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

         Każda świetlica przyłączyła się również do akcji „Odpady na wartościowe wypady” przywożąc ze sobą plastikowe nakrętki. Dzięki ich zaangażowaniu w zbiórkę, dzieci z biednych rodzin będą mogły wyjechać być może po raz pierwszy na wakacyjny obóz. Nie zabrakło również przygotowanych przez każdą grupę strojów i biżuterii z materiałów odpadowych do konkursu „Odpadowa moda”. Były to m.in. suknie: ślubna i wyjściowe, jak również korale z papieru, plastiku i paski z metalu. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem w przygotowanie tych rzeczy oraz odwagą w ich zaprezentowaniu. Kolejność nagrodzonych miejsc była następująca: I miejsce zdobyła świetlica z Rudki, II z Sokołowa Podlaskiego, III z Kamionnej, jednak każda świetlica dostała nagrodę za całokształt.
         Oprócz zabaw dzieci wraz z opiekunami zwiedzały Drohiczyn i podziwiały malownicze widoki ze szczytu Góry Zamkowej. Prawdziwą frajdą szczególnie w taki upał, który utrzymywał się prawie przez cały dzień, był rejs statkiem po Bugu. Jego uczestnicy mogli ochłodzić się nad wodą oraz dowiedzieć jak należy zachowywać się w trakcie rejsu.
Opiekunowie i dzieci uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Biskup Antoni Dydycz, a o godzinie 19:00 w Gali Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej.
         Dzieciom dopisywała zarówno słoneczna pogoda jak i pogoda ducha. Chętnie uczestniczyły w każdym zadaniu i grach. Za udział w tym dniu każde dziecko otrzymało drobny upominek i pamiątkowy dyplom. Wszystkim badzo serdecznie dziękujemy.
dodano: 2010-06-17       data modyfikacji: 2010-06-18 15:19:45       autor: Teresa PieniakJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.