Sobota 16 lutego 2019r.
Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
» Peregrynacja Relikwii Bł. Karoliny Kózkówny w Brańsku
BŁ. KAROLINA KÓZKÓWNA W BRAŃSKU

2 maja 2009 r. w oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Brańsku odbyła się peregrynacja Relikwii błogosławionej Karoliny Kózkówny – patronki młodzieży. O godzinie 10:00 Relikwie i obraz zostały uroczyście wniesione do kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Brańsku, po czym został odczytany życiorys błogosławionej – jej droga do świętości. Następnie odbyła się Msza Święta, która poprowadził asystent KSM w Brańsku – ks. Krzysztof Dobrogowski. Kazanie podczas Eucharystii było skierowanie nie tylko do młodych, ale też do ludzi starszych, którzy także dbają o wychowanie swoich dzieci. Po liturgii mszalnej odmówiliśmy różaniec z bł. Karoliną. Po nim odbyła się krótka adoracja osobista. Później pomodliliśmy się litanią, po czym nasz ks. Asystent przeczytał jeszcze krótkie przemówienie dotyczące różnych aspektów zachęcających do trwania w czystości przedmałżeńskiej. Relikwie uczestniczyły w nabożeństwie majowym podczas, którego został odczytany życiorys błogosławionej Karoliny, a po Mszy Świętej wieczornej ucałowanie relikwii przez wspólnotę parafialną.
Wieczorem młodzież jeszcze raz spotkała się, by adorować relikwie i obraz błogosławionej i uroczyście podziękować za peregrynację w parafii. Po ucałowaniu relikwii, został odczytany akt zawierzenia młodzieży z naszej parafii Brańskiej błogosławionej Karolinie Kózkównej.
Mamy wielką nadzieję, że peregrynacja, która odbyła się w naszej parafii pomoże ludziom młodym zrozumieć wiele spraw dotyczących podejmowania poważnych decyzji. Wierzymy w to, że w Karolinie ujrzą prostą dziewczynę, której czyny warto naśladować.
Opracowała Anna Turowska – Prezes KSM w Brańsku.
 

dodano: 2009-05-11        czytano: 3760 razy        autor: Anna Turowska
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.