Sobota 16 lutego 2019r.
Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
» Wyjazdy na basen, to jest to! - „Promyk Dnia” w Brańsku
    Staramy się aby dzieci na świetlicy "Promyk Dnia" spędzały czas pożytecznie. Okazją do tego są wyjazdy na pływalnię miejską „Wodnik” do Bielska Podlaskiego. Podstawowym celem wyjazdów na basen jest nauka pływania podstawowymi stylami pływackimi, kształtowanie nawyków prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, systematyczności i pracowitości, powiązane z miłym spędzeniem czasu w wodzie. Tematyka zajęć jest zgodna z programem nauczania pływania na zajęciach wychowania fizycznego.
    Dzieci podczas wyjazdu, każdorazowo są pod stała opieką od momentu wejścia do autobusu aż do powrotu do domu. Na basenie zajęcia obejmują podstawowe ćwiczenia w wodzie, kraul na piersiach, naukę stylu klasycznego, oraz gry i zabawy w wodzie.

  

Spodziewane efekty, czyli nabycie umiejętności pływania, nauka czynnego spędzania wolnego czasu już są widoczne. Dzieci chętnie jeżdżą na basen są odważniejsze i rzadziej chorują.
         W wyjazdach razem z dziećmi ze świetlicy uczestniczą również uczniowie Szkoły podstawowej w Brańsku. Chętnie w działalność świetlicy włączają się i biorą czynny udział w życiu świetlicy zrzeszeni członkowie Parafialnego Klubu Karol. 
Ponadto chętnie korzystamy z zaproszeń innych świetlic i uczestniczymy w licznych integracyjnych spotkaniach. W najbliższym czasie planujemy jak co roku zorganizowanie opłatka dla dzieci uczęszczających do świetlicy, oraz warsztaty z artystką ludową Panią Tomczak która nauczy dzieci wykonywania tradycyjnych ozdób świątecznych.

dodano: 2010-11-26       data modyfikacji: 2010-11-26 10:09:17       autor: Andrzej BobelJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.