Czwartek 17 stycznia 2019r.
Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
» Spotkanie w Hajnówce
 
 
W spotkaniu, któro odbyło się 22 lipca wzięło udział około 100 osób, które przyjechały z miejscowości takich jak: Rutka, Brańsk, Sokołów Podlaski, Kamionna i Bielsk Podlaski. Tym razem miejscem zjazdu była Hajnówka, miasto leżące na zachodnim krańcu Puszczy Białowieskiej, które ze względu na swoje położenie nazywane jest "bramą do Puszczy Białowieskiej".

 
To właśnie z tego miejsca rozpoczęła sięprzejażdżka kolejką wąskotorową przez Puszczę aż do jeziora Topiło. Tam uczestnicy poznali historię tego niezwykłego miejsca opowiedzianą przez ks. Krzysztofa. Również przemierzając ścieżkę edukacyjną „leśnych osobliwości” zapoznali się z przyrodą tego zakątka Puszczy. Przed powrotem do Hajnówki zjedli jeszcze wspólny posiłek podziwiając jezioro i okolicę. 


Po powrocie kolejką do Hajnówki dzieci zwiedzały tutejszą świetlicę oraz korzystały z jej wyposażenia np. grając w piłkarzyki. Nie obyło się również bez lodów, na które przy takiej temperaturze każdy miał ochotę. Jedna z grup ze świetlicy Kamionna była także w Rezerwacie Żubrów.Hajnówka to miasto zróżnicowane pod względem religijnym. Znajdują się tam ciekawe obiekty architektury sakralnej m.in. Sobór Świętej Trójcy – cerkiew, którą zwiedzali uczestnicy. W jej wnętrzu podziwiali piękne malowidła i obrazy greckiego malarza Dymitriosa Andonopulasa. Kolejnym punktem programu było ognisko na Wydmuchowie, przy którym uczestnicy mogli się posilić upieczonymi przez siebie kiełbasami. Właściciele tego gospodarstwa agroturystycznego zajmują się również hodowlą ptaków ozdobnych, które stanowiły kolejna atrakcję tego miejsca. Na koniec wszyscy razem zebraliśmy się w kręgu i zaśpiewaliśmy piosenkę p.t. „Późno już”.


 
Wspólnie spędzony czas pozwolił lepiej się poznać zarówno dzieciom jak i opiekunom oraz porozmawiać o planach na przyszłość. Spotkanie stało się również dobrą okazją do poznania tego niezwykłego zakątka Polski, jego historii i kultury. Miejmy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej i wpiszą się na stałe w kalendarz Świetlic.


dodano: 2010-08-05       data modyfikacji: 2010-08-05 08:53:19       autor: Marta Kalinowska-SzymańskaJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.