Czwartek 19 kwietnia 2018r.
Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
» Poronin miejsce idealne na zimowy wypoczynek!

W dniach 27.01-05.02.2017 w Poroninie odbył się obóz formacyjno-rekreacyjny organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej dofinansowany przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat. Nad całością czuwała pani kierownik, a opiekę wychowawczą nad grupami: Poronione Owieczki, Pączusie Wojtka i Zbysio i przyjaciele sprawowali fantastyczni wychowawcy.

Każdego dnia na uczestników kolonii czekało mnóstwo atrakcji:  Nauka jazdy na nartach, łyżwach,  oponkach ,zwiedzanie najbliższej okolicy, zjazdy saneczkowe. Wieczory na to miast zostały umilane poprzez  ,,Śpiewające fortepiany”, zabawy z chustą Klanza, kalambury, karaoke, oglądanie filmu na dużym ekranie a także zabawy prowadzone przez poszczególnych uczestników obozu. Nie zbrakło również dyskotek gdzie integracja grupy zataczała coraz większe kręgi. Młodzież miała  również szansę na sprawdzenie swojej wiedzy biblijnej opartej na programie formacyjnym ,,Chłopiec który został Papieżem”  a także zdobywania umiejętności  zdrowej rywalizacji podczas różnych gier zespołowych i integracyjnych.

     Stałymi punktami wszystkich dni były: codzienna modlitwa, Msza święta, Apel Jasnogórski, śpiewy pieśni religijnych oraz gimnastyka. Największe zainteresowanie wśród dzieci budziły wycieczki: na Kalatówki, Krupówki, Krzeptówki, do pustelni  Brata Alberta czy też ,,Morskie Oko”. Nie zabrakło również spotkania z góralem - Sikonem, który to opowiadał o historii miejsca w którym się znaleźliśmy, prezentował także stroje regionalne oraz tańce góralskie. Nie małym zainteresowaniem cieszył się również wyjazd do Aqua Parku gdzie uczestnicy mogli poćwiczyć technikę pływania.

       Na liście atrakcji turystycznych nie zabrakło także wizyty w Tatrzańskim Parku Narodowym gdzie uczestnicy mogli obejrzeć cenną kolekcję wypchanych ptaków, które są prezentowane w starej wozowni w Kuźnicach.  Należy tu  również wspomnieć o nauce jazdy na nartach  i łyżwach, głównej atrakcji wyjazdu na obóz w górach. Z górami nierozerwalnie związane są masy lodu i śniegu idąc tym tropem skorzystaliśmy z wystawy ,,Rzeźb lodowych” gdzie mieliśmy możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć.

      Zafascynowani wystawą ,,rzeźb lodowych” i rządni dalszych przygód udaliśmy się do Muzeum ,,Figur woskowych” ,gdzie mieliśmy możliwość spojrzenia twarzą w twarz Ojcu Świętemu – Franciszkowi, oraz innym znanym postaciom z historii, filmu i telewizji. Nam naszym obozie nie zabrakło również zajęć twórczych gdzie mali artyści mogli wykazać się swoją kreatywnością m.in. w karykaturze wychowawcy, opracowaniu rozwoju duchowego i fizycznego czy ekologicznych wyrobach z siana.

Dzieci i młodzież bardzo chętnie brały udział w zajęciach przygotowanych przez wychowawców. Uczestnikom było ciężko  rozstać się po czasie spędzonym razem. Z pewnością wielu z nas spotka  się jeszcze ze sobą na wakacjach bądź innych  koloniach organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.

Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.
galeria zdjęć

dodano: 2017-02-12        czytano: 515 razy        autor: kadra obozu
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.