Czwartek 19 kwietnia 2018r.
Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
» XIV Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Drohiczynie

W dniach 03-05.02.2017 r. w Drohiczynie odbyło się XIV Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Wzięło w nim udział ok. 180 osób z  Polski i zagranicy. W organizacji tego wydarzenia pomagało 13 wolontariuszy z Diecezji Drohiczyńskiej.

Piątkowy wieczór rozpoczął się wspólną modlitwą Liturią Godzin. Po przywitaniu przez ks. bpa Tadeusza Pikusa Ordynariusza naszej Diecezji, konferencję n. t. duszpasterstwa młodzieży wygłosił ks. bp Marek Solarczyk - przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP oraz delegat ds. Katolickiego Stowaryszenia Młodzieży. W  tematykę Forum wprowadził ks. Emil Parafiniuk - Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjego ŚDM. Pierwszy dzień zakończyła prezentacja delegacji z poszczególnych diecezji.

Kolejny dzień rozpoczął się Jutrznią już o 7.30. Tematem pierwszych spotkań w tym dniu było podsumowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Po południu podczas pracy w grupach, młodzież rozmawiała o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Panamie w 2019r. Wieczorem uczestnicy Forum modlili się wspólnie podczas Mszy Świętej w drohiczyńskiej Katedrze, której przewodniczył ks. bp Tadeusz Pikus. Pracowity dzień zakończył Wieczór Podlaski z ogniskiem i kuligiem.

Niedzielę rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Marka Solarczyka. Ostatnia sesja Forum przebiegała pod hasłem „Panama”. O historii, gospodarce i walorach turystycznych kraju opowiedział J.E. Enrique Zarak – Ambasador Republiki Panamy. Natomiast pracownicy Krajowego Biura Organizacji Światowych Dni Młodzieży opowiedzieli o swojej styczniowej wizycie w Panamie i związanych z nią przeżyciach.

Na koniec spotkania ks. bp Marek Solarczyk poinformował o miejscu kolejnego, XV Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, którym będzie Warszawa. Odbędzie się ono w lutym 2018 r.

Dziękujemy wszystkim obecnym za ten wspólnie spędzony czas.

dodano: 2017-02-06        czytano: 551 razy        autor: Emilia Sobieska
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.