Czwartek 19 kwietnia 2018r.
Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
» Spotkanie Opłatkowe KSM i Stypendystów FDNT

Zgodnie z tradycją świąteczną, również i przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Drohiczyńskiej spotkali się 7 stycznia w Drohiczynie, aby wspólnie świętować przyjście Boga na świat, oraz tradycyjnie przełamać się opłatkiem.

Pierwszą częścią spotkania był zjazd diecezjalny KSM połączony z wyborami uzupełniającymi do Zarządu Diecezjalnego KSM. Nowym zastępcą sekretarza została Emilia Sobieska. Po wyborach, wszyscy uczestnicy zjazdu byli zapoznani z aktualnymi wydarzeniami i sprawami bieżącymi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ważnym elementem tej części spotkania było złożenie na ręce ks. biskupa przez członków poszczególnych oddziałów KSM z wszystkich parafii rocznych sprawozdań z działalności swojego oddziału za rok 2016.

Wspólnej Eucharystii przewodniczył ks. bp Tadeusz Pikus. W wygłoszonej homilii ks. Biskup podkreślił znaczenie świętości w dzisiejszym świecie. Przedstawił On wszystkim zgromadzonym konkretne wskazówki, które pomogą nam dojść do Pana Boga, który sam jest świętością.

Kolejnym punktem spotkania, było podzielenie się opłatkiem, które miało miejsce w auli seminaryjnej. Przełamanie się opłatkiem poprzedziły krótkie jasełka w wykonaniu członków KSM Skrzeszew.

Na końcu, na wszystkich uczestników spotkania, czekał skromny poczęstunek.


dodano: 2017-01-16        czytano: 680 razy        autor: al. Bartosz Ojdana
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.