Czwartek 17 stycznia 2019r.
Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
» Płomyki ze świetlicy na Turnieju Orlika
W ramach zajęć na świetlicy „Promyk Dnia” w Sokołowie Podlaskim od roku odbywają się zajęcia sportowe. Trenerem grupy uczestniczącej w tych zajęciach jest pan Paweł Rogala. To właśnie podczas tych spotkań utworzono drużynę piłkarską dziewcząt, która wzięła udział w Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

TURNIEJ ORLIKA o Puchar premiera Donalda Tuska to turniej składający się z czterech etapów rozgrywek: eliminacji gminnych, lokalnych, eliminacji wojewódzkich, finałów wojewódzkich oraz finałów ogólnopolskich. Biorą w nich udział drużyny piłkarskie dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10 – 11 lat oraz 12 – 13 lat. Celem organizowania tych rozgrywek jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do udziału w organizowanych różnych działaniach sportowych.

Pierwsze rozgrywki na poziomie lokalnym odbyły się 17 września w Sokołowie Podlaskim. Początek był bardzo dobry gdyż drużyna dziewcząt ze świetlicy zajęła I miejsce i zakwalifikowały się do pierwszych eliminacji wojewódzkich. Ale „Płomyki” nie spoczęły na laurach i 30 września 2010 r. na boisku Orlik w Wilanowie pokonując dwa zespoły zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Do walki o cztery miejsca w finale przystąpiło sześć drużyn z okręgów: Ostrołęka (KS Ulasek), Ciechanów - Płock (SP Mystkowo), Legionowo (UKS Ząbkovia Ząbki), Warszawa - Sochaczew (Ladies Wilanów), Siedlce (Płomyki- Sokołów Podl.), Radom (UKS Korona). Płomyki bo tak nazywa się nasza drużyna pokonały zespoły co dało im zaszczytne II miejsce i awans do kolejnych rozgrywek.

Wojewódzki finał rozegrany został w czwartek, 7 października 2010 r. w Warszawie na terenie Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej. Po eliminacjach gminnych i rejonowych do gry przystąpiło 27 zespołów (w czterech kategoriach - dziewczęta: 99/00 i 97/98 i chłopcy 99/00 i 97/98), Przed rozpoczęciem rozgrywek jeden ze sponsorów turnieju - PKN Orlen - wręczył wszystkim uczestnikom finału komplety strojów piłkarskich (firmy ZINA) dla każdej drużyny inny. Stroje te służyły podczas gry i stanowiły prezent, dla każdej z nich. Słoneczna choć bardzo zimna aura sprzyjała pięknej sportowej zabawie. Turniej rozpoczął wiceminister sportu Ryszard Stachurski, a zakończył i wręczył zawodnikom piłkarskie trofea sam minister sportu Adam Giersz.

Płomyki zdobyły III miejsce i niestety skończyły przygodę z turniejem, ale na pewno nie ze sportem. Teraz wiedzą na ile je stać i mimo tego iż drużyna powstała zupełnie niedawno zaszła bardzo wysoko w rozgrywkach. Serdecznie dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład reprezentacji „Płomyków”:
Angelika Frączak
Paulina Replin
Ania Onyśk
Paulina Gorczyca
Amanda Wantusiak
Anna Wrzosek
Maria Wrzosek
Ewa Księżpolska
Izabela Księżpolska
Kinga Sionek


Zajęcia sportowe prowadzone w ramach zajęć na świetlicy „Promyk Dnia” obecnie odbywają się na boisku Orlik przy szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim.

Serdecznie zapraszamy tych, którzy chcą rozpocząć przygodę ze sportem!

Zdjęcia pochodzą ze strony www.zabkovia.pl

dodano: 2010-10-15        czytano: 2662 razy       
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.